LM.plSportJeden gol wystarczył

Jeden gol wystarczył

Dzięki trafieniu Macieja Adamczewskiego KS Avans Górnik Konin zwyciężył 1:0 BKS Chemik ProNatura Bydgoszcz.

Po dobrym meczu z Kujawią Inowrocław Górnika Konin czekał wyjazd do Bydgoszczy, by zmierzyć się z miejscowym Chemikiem. Od początku biało-niebiescy przejęli kontrolę nad grą. W 23. minucie świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Maciej Adamczewski, pokonując golkipera gospodarzy. Do końca pierwszej połowy nie padły już bramki i Górnik Konin do przerwy wygrywał 1:0.

Po zmianie stron gra nieco się wyrównała, jednak to nadal podopieczni trenera Jerzego Banaszaka stwarzali sobie lepsze sytuacje bramkowe. W 62. minucie Artur Kraszkowski był bliski zdobycia gola, lecz jego strzał trafił w słupek bramki. Dwie minuty później na murawie zameldował się Paweł Błaszczak, zmieniający Arkadiusza Bajerskiego. Do końcowego gwizdka nie padła już żadna bramka i KS Avans Górnik Konin odniósł swoje pierwsze zwycięstwo wyjazdowe w nowym sezonie.

Po trzech kolejkach koninianie zajmują trzecią pozycję z dorobkiem siedmiu punktów. Już 24 sierpnia zagrają wyjazdowe spotkanie z Lechem Rypin.

KS Avans Górnik Konin: Dawid Smug – Mateusz Augustyniak, Adrian Majewski, Adam Kosmala, Mateusz Majewski, Bartosz Modelski, Maciej Adamczewski, Krystian Sobieraj, Artur Kraszkowski, Jakub Paździerski, Arkadiusz Bajerski.