LM.plSportUdany sierpień triathlonistów

Udany sierpień triathlonistów

Trzy złote medale Mistrzostw Polski w Aquathlonie przywieźli z Gdyni zawodnicy MLUKS Triathlon Koło. Mistrzostwa Polski odbywały się 14 sierpnia w Gdyni przy nadmorskim bulwarze.

Zawodnicy mieli do pokonania wpław dystans od 200 do 500 metrów i 1-2 km biegu. Na krótszym dystansie najlepsza okazała się Marta Zygmunt, natomiast druga kategoria należała do Pauliny Wargackiej. Mistrzem Polski został również Tomasz Brett, który zwyciężył w kategorii masters (1 km wpław i 5 km biegu). Trzy złote medale trafiły więc do MLUKS Triathlon Koło.

W drugiej połowie sierpnia kolanie brali również udział w zawodach organizowanych w Środzie Wielkopolskiej. W maratonie pływackim na 500 m zwyciężyła Marta Zygmunt. W kategorii 1500 m Paulina Wargacka zajęła czwarte miejsce, dziewiąta lokata przypadła Romanowi Brzozowskiemu, a 28. był Paweł Lenartowicz.

Kolejna impreza w Kole - maraton MTB – już 11 września.