Wybory 2024: Wybór prezydenta Konina zależy od tych, którzy... pozostaną w domach

LM.plSportRychwał walczy o drugą ligę

Rychwał walczy o drugą ligę

Po zaciętym spotkaniu siatkarki KTPS Konin uległy Zjednoczonym Rychwał 2:3. Był to ostatni mecz siatkarek przed fazą play-off.

Pierwszy set wygrany został przez koninianki 25:19. W drugim, z niewielką przewagą, znów pokonały rywalki z Rychwała, tym razem 25:22. Gdy wydawało się, że zwycięstwo jest bliskie, siatkarki Zjednoczonych wygrały dwa kolejne sety, dwukrotnie 25:22. W tie-breaku lepsze okazały się zawodniczki z Rychwała, które pokonały koninianki 15:11.

W pierwszej rundzie rozgrywek KTPS Konin zajął ostatnie, szóste miejsce w tabeli III ligi kobiet. Koninianki uzbierały na koncie pięć oczek, mając bilans setowy 9:27. W fazie play-off będą walczyć o miejsca od dziewiątego do dwunastego. Pierwszy mecz, z UKS ZSMS FKS Poznań, rozegrany zostanie 4 lutego.

Natomiast siatkarki z Rychwała zajęły czwarte miejsce i dzięki zwycięstwu z koniniankami będą walczyć w finałach play-off o awans do II ligi. Pierwszy mecz rozegrają z SKF KS Poznań.