LM.plSportSzabla: Brąz dla Górskiego

Szabla: Brąz dla Górskiego

Trzecie miejsce zdobył Mateusz Górski podczas II Pucharu Polski Seniorów w szabli kobiet i mężczyzn, który odbywał się w miniony weekend w Łodzi. Siódme miejsce przypadło Mariuszowi Mańczakowi.

W szabli kobiet startowało 29 zawodniczek, w tym siedem reprezentowało Koniński Klub Szermierczy. Do ćwierćfinałów awansowała jedynie Weronika Maciejewska. Koninianka uległa w tej fazie turnieju Katarzynie Kędziorze z O.Ś. AZS Poznań, przyszłej zdobywczyni drugiego miejsca. Najwyższy stopień podium przypadł Marcie Puda z TMS Sosnowiec, a brąz zdobyły Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) i Irena Więckowska (O.Ś. AZS Poznań).

Szabla kobiet:
1. Marta Puda (TMS Sosnowiec)
2. Katarzyna Kędziora (O.Ś. AZS Poznań)
3. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)

29. Martyna Trzmielewska

W szabli mężczyzn rywalizował 44 zawodników, w tym piętnastu z Konina. Do ćwierćfinałów dostali się: Mateusz Górski i Mariusz Mańczak. Mańczak uległ Marcinowi Koniuszowi aż 2/15, natomiast Mateusz Górski pokonał Jakuba Ceranowicza 15/11. W półfinale reprezentant KKSz Konin walczył z Marcinem Koniuszem, który po raz drugi pokonał zawodnika z Konina – tym razem 15/10.