Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportSiatkarki kończą sezon

Siatkarki kończą sezon

Ostatni mecz w sezonie 2011/2012 rozegrały siatkarki KTPS Konin. Walcząc o dziewiąte miejsce w tabeli, po raz drugi pokonały Polanina Strzałkowo.

Po rundzie zasadniczej, w której KTPS Konin zajął szóste miejsce z dorobkiem pięciu oczek, koninianki walczyły w play-offach o miejsca 9-12. W pierwszym dwumeczu KTPS zmierzył się z UKS ZSMS FKS Poznań, który pokonał 3:1. Do drugiego meczu nie doszło i KTPS awansował do kolejnej rundy, w której konińskie siatkarki walczyły o miejsca 9-10. Ich przeciwnikiem okazał się Polanin Strzałkowo, piąty zespół grupy A. W pierwszym meczu koninianki pokonały Strzałkowo 3:1.

W miniony weekend odbył się drugi mecz, mający zdecydować o końcowym układzie w tabeli. W pierwszym secie KTPS zwyciężył 25:17, jednak już w drugiej części meczu lepszy okazał się Polanin, wygrywając 25:15. Trzeci set ponownie należał do koninianek, które wygrały go 25:22. Po wyrównanej walce na przewagi w czwartym secie ostatecznie zwyciężyło Strzałkowo 27:25. O zwycięstwie ostatecznie zadecydował tie-break, w którym KTPS zwyciężył 16:14. Dzięki wygranej koninianki zajęły dziewiąte miejsce w III lidze liczącej dwanaście zespołów. Jest to spadek o trzy pozycje w porównaniu z sezonem poprzednim.