LM.plSportSzermierze bez medali

Szermierze bez medali

Bez jakichkolwiek krążków wrócili szermierze KKSz Konin z Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów 2012 w Chorwacji. Dziewiąta lokata Kewina Chorchowskiego była najwyższym osiągnięciem koninian.

W kategorii kadetek wystartowała zaledwie jedna reprezentantka naszego miasta – Gabriela Drygała, która zajęła osiemnaste miejsce wśród 48 zawodniczek. Zwyciężyła Anna Morton z Węgier. W turnieju mężczyzn wystartowało 64 szermierzy, w tym trzech występujących na co dzień w KKSz Konin. Dziewiąte miejsce udało się wywalczyć Kewinowi Chorchowskiemu, 49. lokata przypadła Sebastianowi Korczakowskiemu, a jedno miejsce niżej znalazł się Kamil Goździk. Zwyciężył Iacopo Rinaldi z Włoch.

W zawodach drużynowych Polki w składzie: Gabriela Drygała (KKSz Konin), Karolina Cieślar (TMS Sosnowiec), Karolina Kaleta (AZS AWF Warszawa) i Patrycja Pałczyńska (UKS Gocław 75 Warszawa) zajęły ósme miejsce spośród dziesięciu zespołów. W ćwierćfinałach reprezentantki naszego kraju przegrały z przyszłymi tryumfatorkami turnieju - Rosjankami - 31/45. Lepiej spisali się panowie w składzie: Kewin Chorchowski (KKSz Konin), Kamil Goździk (KKSz Konin), Sebastian Korczakowski (KKSz Konin) i Jakub Jaskot (O.Ś. AZS Poznań). Choć szermierze przegrali w ćwierćfinale z Włochami 36/45 sklasyfikowano ich na szóstej pozycji spośród trzynastu drużyn. Podobnie jak kadetki, kadeci również ulegli przyszłym zwycięzcom turnieju.

W kategorii juniorek KKSz Konin i Polskę reprezentowała Weronika Maciejewska, która ostatecznie zajęła piętnaste miejsce. Siódmą pozycję zajęła inna reprezentantka naszego kraju – Angelika Wątor – na co dzień trenująca w TMS Sosnowiec. Zwyciężyła ponownie Anna Morton z Węgier. Startowało 38 zawodniczek. Wśród 61 mężczyzn osiemnaste miejsce wywalczył Mariusz Mańczak. Wygrał Andras Szatmari z Węgier.

W turnieju drużynowym Polki w składzie: Weronika Maciejewska (KKSz Konin), Kinga Drożdż (TMS Sosnowiec), Angelika Wątor (TMS Sosnowiec) i Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa) wywalczyły piąte miejsce na osiem drużyn. W ćwierćfinałach Polki uległy 39/45 Francuzkom. Pierwsze  miejsce przypadło Rosji. Słabo spisali się mężczyźni w składzie: Mariusz Mańczak (KKSz Konin), Adam Sęczek (UKS Victor Warszawa), Krystian Stępień (O.Ś. AZS Poznań) i Mariusz Wróbel (AZS AWF Warszawa), którzy zajęli dwunaste, przedostatnie miejsce. Zwyciężyli Niemcy, pokonując w finale Węgrów.