LM.plSportJuniorzy z medalami

Juniorzy z medalami

Trzy medale – złoto, srebro i brąz – zdobyli szermierze KKSz Konin podczas Mistrzostw Polski Juniorów w szabli kobiet i mężczyzn. Indywidualną nagrodę wywalczyła Weronika Maciejewska.

Zawodnicy i zawodniczki biorący udział w turnieju rywalizowali w czterech kategoriach: zawodach indywidualnych kobiet i mężczyzn oraz zawodach drużynowych, również kobiet i mężczyzn. Spośród 45 kobiet startujących w turnieju indywidualnym, dziewięć reprezentowało koniński klub. Do finałów awansowała jedynie Weronika Maciejewska. W ćwierćfinałach koninianka mierzyła się z Angeliką Wątor, którą pokonała 15/7. W kolejnej rundzie Weronika walczyła z Pamelą Warszawską i ponownie okazała się lepsza – tym razem 15/11. W pojedynku finałowym, po zaciętej walce, Weronika uległa Martynie Wątorze z AZS AWF Warszawa 13/15 i tym samym zakończyła rywalizację na miejscu drugim. Pozostałe zawodniczki KKSz uplasowały się poza pierwszą dziesiątką

Mimo tego reprezentantki Konina bardzo dobrze spisały się w turnieju drużynowym. Spośród dziewięciu drużyn podwójną reprezentację wystawił KKSz Konin. Oba zespoły spotkały się ze sobą już w ćwierćfinale, w którym KKSz Konin I (Gabriela Drygała, Weronika Maciejewska, Marika Rzepka, Martyna Trzmielewska) pokonał KKSz Konin II (Sara Ciesielska, Michalina Kostrzewa, Dominika Siekacz, Martyna Łuczak) 45/23. W półfinale koninianki uległy 33/45 AZS AWF Warszawa I, wygrały jednak w walce o trzecie miejsce 45/29 z TMS Sosnowiec II i wywalczyły brązowe medale.

Wśród mężczyzn do finałowej ósemki dostał się Damian Dzwoniarski, który jednak już w ćwierćfinale pokonany został przez Piotra Koniusza 15/14. Wysokie dziewiąte miejsce zajął Artur Staszak, a trzy pozycje niżej uplasował się Adam Janasik. Startowało 54 zawodników.

Koninianie świetnie natomiast zaprezentowali się w zawodach drużynowych. Wśród jedenastu walczących ekip, KKSz Konin ponownie do walki desygnował dwie drużyny. Drugi zespół (Kewin Chorchowski, Kamil Goździk, Mateusz Walicki, Aleksander Majcherski) odpadł już w ćwierćfinale, przegrywając z AZS AWF Warszawa 33/45. KKSz Konin I (Damian Dzwoniarski, Adam Janasik, Mariusz Mańczak, Artur Staszak) pokonał natomiast Kolejarza 24 Katowice 45/40, następnie wyeliminował AZS AWF Warszawa, wygrywając 45/42, a w finale pokonał UKS Victor Warszawa 45/34 i wywalczył złote medale.