LM.plSportPałasz z brązem

Pałasz z brązem

Trzecie miejsce podczas III Pucharu Polski Seniorów w szabli kobiet i mężczyzn wywalczył Patryk Pałasz z KKSz Konin. Był to jedyny medal zdobyty przez gospodarzy podczas turnieju.

Zawody Pucharu Polski były jednocześnie Memoriałem Zenona Ryszewskiego – trenera oraz działacza szermierczego z Konina. W kategorii kobiet żadna z reprezentantek KKSz Konin nie dostała się do ćwierćfinałów zawodów. Najwyższe, dziesiąte miejsce, zajęła Weronika Maciejewska. Dwunastą lokatę wywalczyła Michalina Kostrzewa, a siedemnaste miejsce przypadło Sylwii Matuszak. Podium opanował Poznań wraz z Sosnowcem. Pierwsze miejsce zajęła zawodniczka O.Ś. AZS Poznań Katarzyna Kędziora, która pokonała w finale koleżankę z klubu Irenę Więckowską 15/9. Trzecie miejsce zajęły natomiast zawodniczki z zespołu TMS Sosnowiec: Marta Puda i Marta Wątor.

Lepiej spisali się mężczyźni, w tym sześciu koninian, którzy znaleźli się w pierwszej dwudziestce zawodów. Najwyższe miejsce zajął Patryk Pałasz, zdobywca brązowego medalu. W ćwierćfinale koninianin pokonał 15/10 Filipa Cieszkowskiego z AZS AWF Warszawa, by następnie ulec Michałowi Kosmanowi, również ze stołecznego klubu, 14/15. Zwycięzca tego pojedynku wygrał również w finale z Marcinem Koniuszem 15/14. Do fazy finałowej dotarł również inny zawodnik KKSz Konin – Jakub Kacprzak – który jednak uległ już w ćwierćfinale Marcinowi Koniuszowi 8/15 i sklasyfikowany został na ósmej pozycji. W pierwszej dwudziestce znaleźli się jeszcze: Kamil Goździk (czternaste miejsce), Mateusz Górski (siedemnaste miejsce), Kacper Jaskólski (osiemnaste miejsce) i Artur Staszak (dwudzieste miejsce).