LM.plSportBiałystok z Poznaniem zdominowali turniej

Białystok z Poznaniem zdominowali turniej

Bez medali wrócili do domów zawodnicy KKSz Konin, którzy w sobotę brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików w szabli dziewcząt i chłopców o Puchar Prezesa KKSz Konin. Najwyższe lokaty podzieliły między sobą kluby Poznania i Białegostoku.

Wśród 36 zawodniczek startujących w kategorii dziewcząt, osiem było wychowankami KKSz Konin. Do fazy finałowej awansowały cztery koninianki: Natalia Nowinowska, Martyna Maksym, Izabela Owczarczyk i Marta Kochańska. Natalia w jednej ósmej finału pokonała 12/8 reprezentantkę AZS AWF Poznań – Natalię Mikołajczyk. W ćwierćfinale koninianka uległa jednak 4/12 Agnieszce Sokołowskiej z UKS 13 Białystok, która zajęła ostatecznie drugie miejsce w turnieju. Zawodniczka KKSz sklasyfikowana została natomiast na miejscu piątym. Trzy pierwsze miejsca przypadły natomiast białostoczankom – zwyciężyła Marta Mazurek, drugie miejsce zajęła wspomniana już Agnieszka Sokołowska, a trzecią pozycję, wraz z Natalią Walas z TMS Sosnowiec, wywalczyła Oliwia Kulikowska. Inne zawodniczki KKSz Konin odpadły już w 1/8 finału: Martyna Maksym przegrała z Agatą Marciniak 9/12 i zajęła dziesiąte miejsce, Izabela Owczarczyk uległa Lidii Domańskiej 7/12 i uplasowała się na jedenastym miejscu, a Marta Kochańska przegrała z Martą Mazurek i sklasyfikowana została na czternastym miejscu.

Gorzej natomiast spisali się chłopcy – jedynymi reprezentantami KKSz Konin w finałach byli: Michał Zandecki i Krystian Wysocki. Michał uległ w jednej ósmej finału Jakubowi Osekowi 4/12, natomiast Krystian wygrał swój pierwszy pojedynek z Pawłem Ryczkowskim 12/3. W ćwierćfinale okazał się jednak gorszy od Huberta Stępienia, przegrywając 8/12. Czołowe lokaty podzieliły pomiędzy siebie kluby z Poznania i Białegostoku. Najwyższą pozycję zajął Łukasz Kupczyński z O.Ś. AZS Poznań, który pokonał w finale swojego klubowego kolegę Huberta Stępienia 12/11. Kolejne trzy miejsca przypadły zawodnikom UKS 13 Białystok: Piotrowi Kurzynie, Mateuszowi Prokopowiczowi i Jakobowi Osekowi.