LM.plSportWrócili z workiem medali

Wrócili z workiem medali

Po dwa złote, srebrne i brązowe medale wywalczyli zawodnicy KKSz Konin podczas Ogólnopolskiego Turnieju Szermierczego Juniorów Młodszych i Młodzików w szabli w Poznaniu.

W kategorii junior młodszy wystartowało siedem koninianek. Największy sukces odniosła Sylwia Matuszak, która wywalczyła złoty medal, pokonując kolejno Agnieszkę Sokołowską 15/8, Aleksandrę Durnaś 15/9 i w finale wygrywając z Martyną Tobiaszewską 15/14. Piąte miejsce w tej kategorii wywalczyła również Izabela Owczarczak.

KKSz Konin zdominował natomiast rozgrywki w grupie chłopców, w której całe podium przypadło zawodnikom z Konina. W tej wewnątrzklubowej rywalizacji najlepszy okazał się Patryk Jaskulski, który w finale zwyciężył z Mateuszem Godlewski 15/10. Trzecie miejsca zajęli: Mateusz Pychyński i Bartosz Strejza. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze Adrian Dzwoniarski, sklasyfikowany na miejscu szóstym.

W kategorii młodzik w grupie dziewcząt do ćwierćfinałów dotarły dwie spośród pięciu reprezentantek KKSz Konin. Natalia Nowinowska pokonała w jednej czwartej finału koleżankę z drużyny - Michalinę Fic - 10/2, natomiast w półfinale zwyciężyła z Zuzanną Cieślar 10/9. W finałowej walce koninianka uległa jednak Lidii Domańskiej 3/10. Szóste miejsce zajęła natomiast druga z koninianek - Michalina Fic.

Medali zabrakło w szabli chłopców. Spośród czterech reprezentantów Konina dwóch awansowało do ćwierćfinałów, obaj jednak zakończyli swoją przygodę z turniejem na tym etapie. Maurycy Dziublewski przegrał z Cezarym Białeckim 8/10 i zajął piąte miejsce, natomiast Michał Zandecki uległ Łukaszowi Kupczyńskiemu i uplasował się na miejscu siódmym.