LM.plSportKKSz znów na szczycie

KKSz znów na szczycie

Kolejne cztery medale zdobyli zawodnicy i zawodniczki Konińskiego Klubu Szermierczego podczas XI Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie. Aż trzy krążki wywalczone zostały w szabli dziewcząt.

W szabli dziewcząt wystartowało 40 zawodniczek, w tym czternaście reprezentujących KKSz Konin. Koninianki zdominowały ćwierćfinały, zdobywając sześć spośród ośmiu miejsc. W pierwszym pojedynku zwyciężyła Gabriela Drygała, która pokonała Martę Geragę 15/13. W drugiej walce Martyna Trzmielewska wygrała z Sylwią Matuszak 15/3. Trzecia walka stoczyła się pomiędzy Michaliną Kostrzewą i reprezentantką UKS 13 Białystok – Agnieszką Sokołowską. W tym pojedynku również lepsza okazała się koninianka, wygrywając 15/8. W ostatniej walce wygrała zawodniczka TMS Sosnowiec – Karolina Cieślar – która pokonała Sarę Ciesielską 15/6. W półfinałach wygrywały już tylko zawodniczki KKSz Konin. Martyna Trzmielewska pokonała swoją koleżankę z klubu Gabrielę Drygałę 15/11, a Michalina Kostrzewa wyeliminowała Karolinę Cieślar, zwyciężając 15/12. W finale najlepsza okazała się Martyna Trzmielewska, która wygrała 15/10.

Gorzej poszło natomiast panom, wśród których tylko trzech awansowało do ćwierćfinałów. Tomasz Osajda uległ już w pierwszej walce Jakubowi Jaskotowi 5/15, podobnie jak Sebastian Korczakowski, który przegrał z Krzysztofem Kaczkowskim 10/15. Świetnie spisał się natomiast Kewin Chorchowski, który wygrał z Mateuszem Knezem 15/7. W kolejnej walce koninianin pokonał Maksymiliana Pracza 15/9, a w finale zwyciężył z Jakubem Jaskotem 15/12.