LM.plSportWalczyli w Mistrzostwach Konina

Walczyli w Mistrzostwach Konina

W miniony piątek gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Miasta Konina w szabli dziewcząt i chłopców. Najwięcej punktów uzyskała Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie.

Uczestnicy zawodów walczyli w grupach wiekowych wraz z podziałem na chłopców i dziewczęta. Wśród klas IV najlepsza okazała się Wiktoria Szczęsna, która w finale wygrała z Wiktorią Marciniak 6/4. Kolejne miejsca wywalczyły Michalina Trojanowska i Weronika Waleriańczyk. Z chłopców pierwsze miejsce zajął Miłosz Paściak, wygrywając z Maciejem Licheniakiem 6/3. Trzecie miejsca zajęli Filip Białobrzeski i Hubert Krakowski.

W starszym roczniku pierwsze miejsce w szabli dziewcząt wywalczyła Małgorzata Zawodniak, która w finale pokonała Agatę Kaczmarzewską 8/4. Tuż za nimi uplasowały się Wiktoria Pik i Nikola Rutecka. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Szymon Wojtasik, a najwyższy laur przegrał z nim Sebastian Kopejko 7/8. Trzecie miejsca przypadły Adamowi Nowakowi i Krystianowi Waszakowi.

Wśród najstarszych uczennic podstawówek z Konina najlepsza okazała się Michalina Fic, która w finale pokonała Natalię Nowinowską 10/7. Trzecie miejsca przypadły Julii Kęsy oraz Elizie Ruteckiej. W grupie chłopców zwyciężył natomiast Michał Zandecki, pokonując w finale Maurycego Dziublewskiego 10/5. Na najniższym stopniu podium stanęli Hubert Glasner i Krystian Wysocki.

Ostatnią rywalizującą w mistrzostwach grupą byli gimnazjaliści, wśród których wszystkie miejsca na podium zajęli uczniowie Gimnazjum nr 6 w Koninie. Najlepszą w grupie dziewcząt okazała się Sara Ciesielska, która w finale pokonała Michalinę Kostrzewę 15/8. Niższe miejsca zajęły Katarzyna Lengowska i Martyna Trzmielewska. W grupie chłopców zwyciężył Adrian Dzwoniarski, który w finale pokonał Krzysztofa Woźnego 15/11. Trzecie miejsca wywalczyli Rafał Golewski i Bartosz Strejza.

Podsumowano również rywalizację szkół podstawowych w turnieju. Czternaście punktów i miejsce pierwsze wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 15. Zaledwie jedno oczko mniej zdobyła SP12, a trzecie miejsce i jedenaście punktów uzyskała SP1.