Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportTur spada po porażce

Tur spada po porażce

Przedostatnie, siedemnaste miejsce okupują obecnie piłkarze Tura Turek po czwartej porażce w tym sezonie. Podczas siódmej kolejki turkowianie ulegli Górnikowi Wałbrzych 0:1.

Z wyjazdowego meczu w Wałbrzychu podopieczni Piotra Szarpaka bez problemów mogli wywieźć jeden punkt, bowiem przez długi czas gry na tablicy wyników widniał remisowy rezultat. Po kilku minutach dobrej gry Tura inicjatywę przejęli gospodarze, nie potrafili jej jednak przełożyć na bramki dla swojej drużyny.  W dziewiątej minucie dogodną sytuację przestrzelił Dawid Kubowicz. W 33. minucie po rzucie rożnym padł gol dla piłkarzy Górnika, jednak sędzia odgwizdał wcześniej przewinienie Grzegorza Michalaka. Zawodnik z Wałbrzycha obejrzał również żółty kartonik. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy rezultat.

Po zmianie stron mecz nadal nie porywał. Ożywienie przyszło dopiero po 60. minucie. Najpierw dobrą interwencją popisał się golkiper Damian Jaroszewski, a następnie strzał Daniela Zinke obronił golkiper Tura. Przełamanie strzeleckiego impasu przyszło dopiero w 75. minucie, a decydującego gola trafił Dariusz Michalak. Chwilę później gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, lecz uderzenie z rzutu karnego wybronił bramkarz gości. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie i podopieczni Piotra Szarpaka po raz czwarty w sezonie schodzili z boiska bez zdobytego punktu.

Porażka z Górnikiem zepchnęła turkowian na siedemnaste miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu oczek. Kolejne spotkanie Tur rozegra już w najbliższą środę, a jego przeciwnikiem będzie Raków Częstochowa.

źródło: gornik-walbrzych.pl