LM.plSportTriathlonowe zmagania w Niemczech

Triathlonowe zmagania w Niemczech

Czternastoosobowa grupa zawodników z MLUKS Triathlon Koło kończyła sezon zmagań podczas niemieckich zawodów w Hanowerze i Kolonii. Tradycyjnie młodzi sportowy z Koła spisali się bardzo dobrze, zajmując czołowe lokaty podczas wyścigów.

Pierwszy dzień zawodów miał miejsce w Kolonii, natomiast drugiego dnia triathloniści rywalizowali w Hanowerze. W nadreńskim mieście aż piątce zawodników MLUKS udało się stanąć na podium. Swoje wyścigi wygrali Marcin Meier, Marta Zygmunt oraz Paulina Wargacka, natomiast trzecie miejsca wywalczyli Iga Przybylska i Paweł Lenartowicz. Dalsze lokaty zajęli: Eryk Grzelak (czternaste miejsce), Bartosz Szymczak (piętnasta pozycja), Igor Grzelak (20. miejsce) oraz Jakub Szymczak (26. miejsce).

W stolicy Dolnej Saksonii zawodnicy startowali na różnych trasach o różnej długości. Na najkrótszych dystansach rywalizowali najmłodsi i to właśnie w tych wyścigach ponownie dominowali kolanie. Paweł Lenartowicz, Marta Zygmunt i Marcin Meier zajęli pierwsze lokaty, na drugich miejscach uplasowali się Iga Przybylska i Jakub Szymczak, natomiast na najniższych stopniach podium stanęli Bartosz Szymczak oraz Igor Grzelak. Wysokie piąte miejsce zajął również Eryk Grzelak. Na dłuższym dystansie jedyne podium (trzecie miejsce w kategorii wiekowej, siódme miejsce w generalnej klasyfikacji) udało wywalczyć się Paulinie Wargackiej. Debiutant Jarek Przybylski zajął dziewiąte miejsce w kategorii wiekowej oraz 71. lokatę w generalnym zestawieniu. Trójka reprezentantów MLUKS wystartowała również na dystansie olimpijskim. Jarosław Sarniak zajął 24/195 miejsce, Patryk Kłossowski był 13/232, a Marek Meier - 61/237 (kategoria wiekowa/klasyfikacja generalna).

Wyjazd do zachodniego sąsiada był jednak nie tylko sportowym wyzwaniem. Zawodnicy mieli również możliwość zwiedzenia niemieckich miast. Kolanie obejrzeli m.in. nowoczesne baseny oraz hanowerskie zoo.