LM.plSportPierwsza porażka Sokoła

Pierwsza porażka Sokoła

Unia Swarzędz to zespół, który jako pierwszy okazał się lepszy w bezpośrednim starciu z Sokołem Kleczew w tym sezonie. Kleczewianie ulegli rywalowi na własnym stadionie 1:2.
Unia Swarzędz to zespół, który jako pierwszy okazał się lepszy w bezpośrednim starciu z Sokołem Kleczew w tym sezonie. Kleczewianie ulegli na własnym stadionie 1:2.

Goście ze Swarzędza objęli prowadzenie już w czwartej minucie meczu, a autorem bramki był najlepszy strzelec Unii – Mateusz Świergiel. W 30. minucie Sokołowi udało się jednak wyrównać i ponownie strzelał najlepszy snajper – tym razem był to Jakub Antosik, dla którego było to piąte trafienie w czwartym meczu z rzędu. Sokołowi nie udało się jednak utrzymać remisowego rezultatu do końca spotkania. W samej końcówce meczu do siatki gospodarzy trafił jeszcze Łukasz Lebioda i to unici mogli świętować szóste zwycięstwo w obecnym sezonie.

Będący dotąd wiceliderem tabeli Sokół znacznie ucierpiał po nieudanym starciu z zespołem ze Swarzędza. Podopieczni trenera Tomasza Mazurkiewicza spadli na siódme miejsce w lidze, mając na koncie piętnaście punktów. W przyszłym tygodniu kleczewianie wyjadą do Pakości, by walczyć o punkty z miejscową Notecianką.