Wybory 2024: Wybór prezydenta Konina zależy od tych, którzy... pozostaną w domach

PILNE

Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportKonińskie młodziki drugie

Konińskie młodziki drugie

Siedem medali zdobyli reprezentanci KKsz Konin podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w szabli. W turnieju indywidualnym najlepszy okazał się jednak Poznań, wygrywali dwa złote medale.

Tradycyjnie uczestnicy zawodów rywalizowali w kategoriach chłopców i dziewcząt. Wśród płci pięknej cztery koninianki awansowały do finałowej ósemki. W walce o pierwsze miejsce Izabela Owczarczak uległa Kindze Cołta (AZS AWF Poznań) 5/12. Oprócz złota wszystkie pozostałe medale zgarnęły reprezentantki KKSz Konin. Srebro przypadło Izie, natomiast dwa brązowe krążki wywalczyły: Natalia Nowinowska i Martyna Maksym. Ósme miejsce zajęła Agata Kaczmarzewska. W finałach walczyły również dwie zawodniczki KS Team Stare Miasto – szóste miejsce zajęła Natalia Domżałowska, a pozycję niżej sklasyfikowana została Marta Gorgolewska.

Również wśród chłopców najlepszy okazał się poznaniak – Łukasz Kupczyński (O.Ś. AZS Poznań) – który w finale pokonał zawodnika KKSz, Michała Zandeckiego, 5/12. Trzecie miejsce zajął Bartosz Mikołajczyk, nieco dalej znaleźli się inni koninianie: Szymon Wojtasik (piąta pozycja) i Krystian Wysocki (siódma lokata). Trzecie miejsce zajął również reprezentant KS Team Stare Miasto – Krystian Borkiewicz.

Jedyne złote  krążki zawodnicy KKSz wywalczyli w szabli drużynowej dziewcząt. Zespół w składzie: Julia Kęsy, Martyna Maksym, Natalia Nowinowska i Izabela Owczarczak tryumfował w finale, pokonując Team Stare Miasto I (Natalia Domżałowska, Marta Gorgolewska, Beata Kałużna, Paulina Romańska) 36/15. Ostatnie miejsce na podium przypadło AZS AWF Poznań.

Wśród chłopców natomiast ponownie triumfowali goście ze stolicy Wielkopolski (Łukasz Kupczyński, Hubert Stępień, Jędrzej Troć), którzy w finale pokonali gospodarzy (Bartosz Mikołajczyk, Szymon Wojtasik, Krystian Wysocki, Michał Zandecki) 36/25. Trzecie miejsce zajął Team Stare Miasto I.