LM.plSportTrzeci mecz, trzecia porażka

Trzeci mecz, trzecia porażka

Wyjazd do Obornik Śląskich był dla Startu Konin okazją do zdobycia pierwszych punktów w sezonie ligowym. W pojedynku dwóch beniaminków lepszy okazał się jednak zespół gospodarzy, wygrywając 36:27.

Pierwsze minuty meczu mogły dać nadzieję koninianom na korzystny rezultat spotkania. Start wyszedł na prowadzenie 5:4, by następnie podwyższyć rezultat na 9:7. Od dwudziestej minuty lepiej grał jednak Bór, który odrobił straty, a nawet zmienił wynik na swoją korzyść, wygrywając do przerwy 16:13. W drugiej odsłonie goście zagrali słabiej, co gracze z Obornik Śląskich skrzętnie wykorzystali, wychodząc na bezpieczne prowadzenie. Na pięć minut przed końcem spotkania gospodarze prowadzili 31:26. Wtedy to Start postanowił spróbować swojego szczęścia i koninianie zaczęli ostrzeliwać bramkę Boru, licząc na błędy bramkarza. Te jednak się nie przytrafiły i gospodarze wygrali ostatecznie 36:27.

Trzeci mecz w II lidze nadal nie przyniósł korzyści punktowych graczom Startu Konin. W następnej kolejce koninianie podejmą u siebie zespół Żagwi Dzierżoniów.

Start Konin: Jakub Kujawiński, Mateusz Pawlak, Michał Zajączkowski, Maciej Roszak, Mariusz Kotleszka (1), Filip Biniewicz (1), Adam Kujawiński (6), Tomasz Trojanowski (5), Bartosz Cienkuszewski (1), Michał Pawlaczyk (4),  Hubert Woźniak, Marek Salzman (1), Maciej Rolnik (1), Adam Pietrzyk, Marszałek Adrian (2).

źródło: start konin.pl