Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportEuropa nie dla Konina

Europa nie dla Konina

Bez medali wrócili zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego z Pucharu Europy Kadetów w szabli kobiet i mężczyzn w Godollo. Najwyżej sklasyfikowany został Kamil Siwek (piętnaste miejsce).

W szabli kobiet zwyciężyła reprezentantka Węgier – Lili Drajko. Z walki w finale wycofała się Sofia Pozdniakova. Trzecie miejsca przypadły w udziale Lenie Johnson oraz Ekaterinie Kostinej (Rosja). Najlepsza wśród Polek była Karolina Cieślar reprezentująca klub TMS Sosnowiec. Najwyżej sklasyfikowaną koninianką została Michalina Kostrzewa (32. miejsce), przed Sarą Ciesielską (37. pozycja).

Wśród mężczyzn triumfował Ukrainiec Bogdan Platonov, który w finale pokonał Amerykanina Jonaha Shainberga 15/14. Na najniższym stopniu podium stanęli: Edward Chin (USA) oraz Viktor Habony (Węgry). Piętnaste miejsce zajął koninianin Kamil Siwek – jego lokata była jednocześnie najwyższą spośród wywalczonych przez Polaków. Kolejny w klasyfikacji reprezentant KKSz Konin Bartosz Strejza był dopiero 92.

Podczas turnieju rozegrano również zawody drużynowe. Wśród reprezentacji kobiet najlepsze okazały się Rosjanki, które zajęły wszystkie trzy miejsca na podium. W kadrze Polski, która wywalczyła dwunaste miejsce walczyły dwie koninianki: Sara Ciesielska i Marta Geraga. Natomiast drużyna KKSz Konin w składzie: Michalina Kostrzewa, Katarzyna Lengowska, Sylwia Matuszak zajęła 26. pozycję.

W turnieju mężczyzn zwyciężyli Ukraińcy, pokonując Amerykanów 45/21. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła trzecia drużyna Rosjan. Polacy z Kamilem Siwkiem w składzie zajęli dziesiąte miejsce, natomiast 27. lokatę udało się zająć KKSz Konin (Bartosz Strejza, Tomasz Osajda, Patryk Okrój, Mateusz Pychyński).