LM.plSportTrudny wyjazd do Szczecina

Trudny wyjazd do Szczecina

Wilki Morskie były jak do tej pory najtrudniejszym przeciwnikiem MKS PWSZ Konin w rozgrywkach I Centralnej Ligi Kobiet. Mimo tego podopieczne Tomasz Grabianowskiego wygrały na wyjeździe 88:81.

Przed spotkaniem w Szczecinie obie drużyny lokowały się na pierwszym miejscu w grupie A, co zwiastowało ciekawy i wyrównany pojedynek. Trzy pierwsze minuty kwarty numer jeden przebiegły pod znakiem gry punkt za punkt. Później jednak koniniankom udało się odskoczyć na pięciopunktowe prowadzenie za sprawą Mileny Krzyżaniak, Anity Szemraj i Ramony Casimiro. W dalszej części gry MKS powiększył przewagę do jedenastu punktów, jednak w końcówce meczu szczecinianki odrobiły kilka punktów i ostatecznie pierwsza odsłona meczu skończyła się wygraną koninianek 28:22.

Do drugiej kwarty Wilki Morskie przystąpiły o wiele bardziej zmotywowane i szybko odrobiły straty. W czwartej minucie udało im się nawet wyjść na prowadzenie 35:34. Mecz toczył się wokół remisowego rezultatu i kwarta zakończyła się nieznacznym prowadzeniem Szczecina 47:45.

W następnej części meczu ponownie żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie bezpiecznej przewagi punktowej nad drugą, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk praktycznie w każdej akcji. Końcówka należała już jednak do MKS, który wygrał kwartę 24:19, a w całym spotkaniu prowadził 69:66.

Dobrą dyspozycję koszykarki Tomasza Grabianowskiego kontynuowały w czwartej kwarcie. W czwartej minucie udało im się zbudować siedmiopunktową przewagę, co w tym meczu było już dużą różnicą. W tym okresie punktowały Iwona Płóciennik, Ramona Casimiro i Elżbieta Paździerska. To prowadzenie koninianki utrzymały już do ostatniego gwizdka, ostatecznie wygrywając kwartę 19:15, a całe spotkanie 88:81.

Dwa punkty zdobyte w Szczecinie dały MKS PWSZ Konin fotel lidera z kompletem zwycięstw i oczkiem przewagi nad trzema kolejnymi zespołami. Kolejne spotkanie koninianki zagrają dopiero 11 listopada, podejmując u siebie EKO Energy Hit Kobylnica.

Wilki Morskie Szczecin - MKS PWSZ Konin 81:88 (22:28, 25:17, 19:24, 15:19)
MKS PWSZ Konin: Anita Szemraj (18), Elżbieta Paździerska (18), Katarzyna Motyl (15), Iwona Płóciennik (13), Ramona Casimiro (9), Aleksandra Kaja (8), Marta Libertowska (3), Milena Krzyżaniak (2), Anna Gurzęda (2), Angelika Kuras.