LM.plSportShootersi z workiem medali

Shootersi z workiem medali

Ośmiu zawodników KSSW Shooters Team Konin przywiozło aż dwanaście medali z Mistrzostw Świata Sztuk Walki federacji Kong Sao. Połowa krążków to medale złote.

Aż trzy razy na najwyższym stopniu podium stawał Ireneusz Mila – trener i zawodnik karate shotokan, brazylijskiego jiu-jitsu oraz MMA. Koninian zdobył złote medale w kategoriach open combat, semi-kontakt do 72 kg i kata zawodników posiadających stopień mistrzowski. Dwa krążki przywiózł do Konina Patryk Szczepaniak, który wygrał open combat i wywalczył srebro w semi-kontakt kat. wagowa open.

Piąte złoto dla Shootersów wywalczyła Anna Jarońska, która okazała się bezkonkurencyjna w kat. semi-kontakt seniorek. Również debiutant, Tomasz Terlikowski, wywalczył pierwsze miejsce w combat open kat. do 66 kg. Adrianowi Dudkowiakowi w konkurencji semi-kontakt do 72 kg, Patrykowi Kotwasowi w combat open do 60 kg i Fryderykowi Sztubie w combat open do 72 kg udało się wywalczyć srebra. W konkursie indywidualnym na podium stanął również Robert Meller, który zajął trzecie miejsce w konkursie kata seniorów.

Reprezentanci Shooters Team Konin nie zawiedli również w zawodach drużynowych. Anna Jarońska, Patryk Szczepaniak, Robert Meller, Adrian Dudkowiak, Ireneusz Mila i Patryk Kotwas ulegli jedynie drużynie gospodarzy turnieju z Mikołowa oraz ekipie Ukrainy, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z Unii Europejskiej oraz Bliskiego Wschodu, reprezentujących takie style walki jak: karate, kick-boxing, MMA, jiu-jitsu, zapasy,  kung fu oraz kempo.