LM.plSportNie było niespodzianki

Nie było niespodzianki

Górnik Konin kończy jesień rozgrywek sezonu 2012/2013 bez zwycięstwa na wyjeździe. W ostatnim meczu koninianie ulegli zgodnie z oczekiwaniami Wdzie Świecie 0:2.

Górnik mógł zacząć mecz od szybkiego wyjścia na prowadzenie, lecz strzał Bartosza Tatarczuka z rzutu wolnego zdołał wybić golkiper gospodarzy. Dla Wdy dwukrotnie strzałem głową mógł zapunktować Łukasz Subkowski, za każdym razem jednak piłka nie trafiała w światło bramki. W 30. minucie bardzo dobrą okazję dla koninian zmarnował Maciej Adamczewski, który odnalazł się bardzo dobrze w polu karnym, jednak jego strzał powędrował ponad poprzeczką bramki Wdy. Świecianie odpowiedzieli sytuacją sam na sam Macieja Kota, który jednak nie wykorzystuje dogodnej okazji do wyjścia na prowadzenie.

Po zmianie stron o wiele groźniej grać zaczął zespół gospodarzy i niedługo później odpłaciło mu się to dwiema strzelonymi bramkami. W 62. minucie do dośrodkowania doszedł Patryk Urbański i mocnym strzałem pokonał Huberta Świtalskiego. Chwilę później wynik Wda powinna prowadzić już 3:0, lecz dwukrotnie dobrze w bramce spisał się golkiper Górnika. W 69. minucie gospodarze dobili koninian, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Czerwiński. Wynik nie uległ już zmianom i Górnik przegrał po raz jedenasty w tym sezonie.

Podopieczni Damiana Łukasika kończą jesienne rozgrywki na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem dziewięciu oczek i stratą pięciu punktów do najbliższego zespołu. W pierwszym meczu w 2013 roku koninianie podejmą u siebie Kujawię Inowrocław.

KS Górnik Konin: Hubert Świtalski – Dawid Śnieg, Damian Markiewicz, Radosław Czułkowski, Krystian Sobieraj, Bartosz Modelski, Kacper Zioła (69’ Mateusz Augustyniak), Tymoteusz Urbański, Maciej Adamczewski, Bartosz Tatarczuk (74’ Mateusz Insiak), Paweł Błaszczak.

źródło: wdaswiecie.pl