LM.plSportKoszykarki zgodnie z planem

Koszykarki zgodnie z planem

MKS PWSZ Konin nie zwalnia i w piątym meczu rozgrywek I ligi kobiet pokonał Eko Energy Hit Kobylnica 87:50. Double-double na swoim koncie odnotowała Anita Szemraj.
MKS MOS Konin nie zwalnia i w piątym meczu rozgrywek I ligi kobiet pokonał Eko Energy Hit Kobylnica 87:50. Double-double na swoim koncie odnotowała Anita Szemraj.

Tym razem rywalkami koninianek okazały się zawodniczki z dolnych rejonów tabeli, które przed meczem z MKS miały na koncie jedno zwycięstwo i trzy porażki. Nie lekceważąc przeciwnika  trener Tomasz Grabianowski desygnował podstawową piatkę: Milenę Krzyżaniak, Katarzynę Motyl, Anitę Szemraj, Iwonę Płóciennik i Aleksandrę Kaja.

Pierwsza kwarta mogła okazać się zapowiedzią sensacyjnego pojedynku, bowiem drużyna gości wcale nie wyglądała gorzej od koninianek i przez długi czas żaden z zespołów nie zdołał wypracować sobie znacznej przewagi punktowej. Aż do ósmej minuty prowadził Energy Hit 14:13, jednak późniejsze trafienia Elżbiety Paździerskiej i Ramony Casimiro dały ostateczną wygraną MKS 17:14.

W drugiej części gry podopieczne Tomasza Grabianowskiego zdołały utrzymać przewagę, jednak aż do szóstej minuty nie przekroczyła ona jednego, dwóch punktów. Serię trzynastu oczek zdobytych pod rząd zapoczątkowała Iwona Płóciennik, a później dołączyły do niej inne zawodniczki, m.in. Anita Szemraj, która zdobyła aż dziesięć punktów. Ostatecznie kwarta wygrana została przez MKS 18:8, a na półmetku spotkania koninianki prowadziły 35:22.

W trzeciej odsłonie spotkania zawodniczki z Konina notowały kolejne świetne serie zdobytych punktów, skutecznie grając w ofensywie. W trzeciej kwarcie MKS zdobył aż 35 punktów wobec zaledwie czternastu oczek Kobylnicy.

Ostatnia kwarta to powtórka wyniku z pierwszej części meczu. Koninianki nie muszące obawiać się o wynik oszczędzały siły, mimo tego i tak udało im się wygrać tą część spotkania. Cały mecz zakończył się wynikiem 87:50. Świetny mecz zaliczyła Anita Szemraj, która odnotowała double-double: czternaście punktów i dziesięć zbiórek. Dwanaście punktów dołożyła do tego Ramona Casimiro, a po jedenaście: Iwona Płóciennik i Elżbieta Paździerska.

Pomimo zwycięstwa trener MKS PWSZ Konin, Tomasz Grabianowski, skrytykował postawę swoich podopiecznych - Nie byłem zadowolony z dwóch rzeczy: z poziomu motywacji zespołu i poziomu sędziowania. Różnica klas spowodowała, że dziewczyny nie podeszły do meczu skoncentrowane i zmotywowane. Mogliśmy zagrać tak efektownie jak z Płockiem, ale nie ma na co narzekać. Z wyniku jestem zadowolony, ale powinniśmy grać z większym zębem.

Pięć meczów, pięć zwycięstw, pierwsze miejsce w tabeli grupy A I ligi kobiet – tak można podsumować dotychczasowe osiągnięcia MKS PWSZ Konin. Koninianki mają obecnie dwa oczka przewagi nad drugim zespołem – Inea AZS Poznań. W następnej kolejce MKS wyjedzie do Bydgoszczy, mierzyć się z miejscowym Baton Basket 25.

MKS PWSZ Konin – Eko Energy Hit Kobylnica 87:50 (17:14, 18:8, 35:14, 17:14)
MKS PWSZ Konin: Anita Szemraj (14), Ramona Casimiro (12), Iwona Płóciennik (11), Elżbieta Paździerska (11), Marta Wiertelak (7), Milena Krzyżaniak (7), Katarzyna Motyl (7), Marta Libertowska (6), Aleksandra Kaja (5), Anna Gurzęda (5), Angelika Kuras (2).