LM.plSportMedyczki w półfinale

Medyczki w półfinale

Pierwsze miejsce wywalczyły zawodniczki U-19 Medyka Konin w Turnieju Eliminacyjnym Mistrzostw Polski Juniorek. Koninianki wygrały wszystkie trzy spotkania, strzelając siedem goli i nie tracąc ani jednego.

Wszystkie mecze podczas zawodów rozgrywane były w ciągu 60 minut – dwa razy po 30 minut. W pierwszym turniejowym spotkaniu podopieczne Janusza Gajewskiego mierzyły się ze swoimi koleżankami ze Sparty Konin. Już w czwartej minucie do bramki rywalek trafiła Maria Kieszkowska, a po przerwie podwyższyła Klaudia Łasicka. Medyk pokonał Spartę 2:0.

Jeden gol więcej padł w spotkaniu koninianek z MUKS Tomaszów Mazowiecki. Po raz kolejny wynik spotkania otworzyła w dwunastej minucie Maria Kieszkowska. Sześć minut później ta sama zawodniczka podwyższyła prowadzenie Medyka na 2:0. Wynik w 24. minucie ustaliła Magdalena Domańska.

W ostatnim spotkaniu z UKS SMS Łódź już w drugiej minucie punktowała Ewelina Robak. W 41. minucie drugą i ostatnią bramkę zdobyła Ewa Pajor. Koninianki wygrały 2:0.

Z kompletem zwycięstw i bilansem bramek 7:0 ZSGE Medyk Franspol Konin awansował do półfinału rozgrywek. Razem z koniniankami z grupy wyszła również drużyna MUKS Tomaszów Mazowiecki.

Sparta Konin - ZSGE Medyk Franspol Konin 0:2 (0:1)
ZSGE Medyk Franspol Konin: Agnieszka Gizler - Ewelina Robak, Paulina Ignaczak, Kinga Sołtysiak, Martyna Schwichtenberg - Anna Jankowska, Klaudia Łasicka (38' Patrycja Kościelna), Dominika Minias (38' Anna Szcześniewska), Magdalena Domańska (38' Aleksandra Polak), Aleksandra Flegel - Marta Kieszkowska (38' Ilona Dobrzańska).

ZSGE Medyk Franspol Konin - MUKS Tomaszów Mazowiecki 3:0 (3:0)

ZSGE Medyk Franspol Konin: Agnieszka Gizler - Ewelina Robak, Paulina Ignaczak, Kinga Sołtysiak, Martyna Schwichtenberg - Anna Jankowska, Klaudia Łasicka (32' Patrycja Kościelna)), Dominika Minias (32' Anna Szcześniewska), Magdalena Domańska (32' Aleksandra Polak),  Aleksandra Flegel - Marta Kieszkowska (32' Ilona Dobrzańska).

UKS SMS Łódź - ZSGE Medyk Franspol Konin 0:2 (0:1)
ZSGE Medyk Franspol Konin: Agnieszka Gizler - Ewelina Robak (35' Patrycja Kościelna), Paulina Ignaczak, Kinga Sołtysiak, Martyna Schwichtenberg (35' Ilona Dobrzańska) - Anna Jankowska, Klaudia Łasicka (35' Aleksandra Polak)), Dominika Minias, Magdalena Domańska, (35' Anna Szcześniewska),  Aleksandra Flegel - Marta Kieszkowska (35' Ewa Pajor).