LM.plSportPięć punktów wystarczyło

Pięć punktów wystarczyło

Szóste zwycięstwo nie przyszło koszykarkom MKS PWSZ Konin łatwo. W Bydgoszczy koninianki wygrały z miejscowym Batonem Basket 25 zaledwie pięcioma punktami.

Wydawało się, że wyjazdowe spotkanie w Bydgoszczy będzie dla podopiecznych Tomasza Grabianowskiego jedynie formalnością, bowiem Baton Basket 25 to ostatnia drużyna w grupie, w której grają również koninianki. Tak się jednak nie stało, a MKS musiał się nieźle namęczyć, by zanotować szóste zwycięstwo z rzędu.

Już w pierwszej kwarcie zespół z Bydgoszczy pokazał pazur, odskakując w szóstej minucie koniniankom na 17:10. Minutę później Baton wciąż prowadził 22:16, ale późniejsza dobra seria MKS doprowadziła do remisu. Najpierw za trzy rzuciła Marta Libertowska, a kolejne dwa i jeden punkt dołożyła Ramona Casimiro. W końcówce kwarty Casimiro z Elżbietą Paździerską pozwoliły koninianką na zwycięstwo w pierwszej części meczu 28:27.

Gorzej ułożyła się dla MKS kwarta druga. Przez większość tej części spotkania obie drużyny naprzemiennie wymieniały się prowadzeniem. Żaden zespół nie wypracował przewagi większej niż cztery oczka. W dziewiątej minucie do remisu 40:40 doprowadziła Justyna Pytlarczyk, a dwa trafione rzuty osobiste Marleny Blicharz dały bydgoszczankom prowadzenie 42:40 i wygraną kwartę 15:12.

W trzeciej części meczu koninianki szybko zdobyły kilkupunktową przewagę, której nie oddały już do końca trwania tej części potyczki. W szóstej minucie MKS wyszedł na prowadzenie 57:47. Straty Batonu Basket 25 zmniejszyła 48 sekund przed końcem kwarty Marlena Blicharz, trafiając za trzy punkty. Ostatecznie koninianki prowadziły 59:52, a w tej części meczu wygrały 19:10.

Ta przewaga wystarczyła, by skutecznie odeprzeć pogoń bydgoszczanek w ostatniej kwarcie. W czwartej minucie Baton zmniejszył straty do sześciu oczek, chwilę później jednak koninianki powrotem podwoiły swoje prowadzenie. Mimo tego końcówka meczu wcale nie była pełna spokoju i relaksu. W ósmej minucie Bydgoszcz odrobiła pięć oczek po rzutach Kariny Szybały i Edyty Faleńczyk. Pół minuty przed końcem na 79:74 trafiła Anita Szemraj, chwilę później jedno oczko trafiła z rzutu osobistego Magdalena Palacz. Dziesięć sekund przed końcem dwa rzuty osobiste trafiła Iwona Płóciennik, dwa oczka dołożyła jeszcze Elżbieta Paździerska. Mecz zakończył się trafieniem za trzy punkty Magdaleny Palacz. MKS PWSZ Konin zwyciężył 83:78, pomimo, że czwartą kwartę przegrał 24:26.

Szóste zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Tomasza Grabianowskiego utrzymać pierwsze miejsce w grupie z dwunastoma punktami na koncie i przewagą dwóch oczek nad kolejnymi w stawce zespołami. W następnej kolejce koninianki podejmą u siebie wicelidera Inea AZS Poznań.

Baton Basket 25 Bydgoszcz – MKS PWSZ Konin 78:83 (27:28, 15:12, 10:19, 26:24)
MKS PWSZ Konin: Anita Szemraj (17), Iwona Płóciennik (16), Ramona Casimiro (15), Elżbieta Paździerska (10), Marta Libertowska (7), Katarzyna Motyl (7), Anna Gurzęda (4), Aleksandra Kaja (3), Milena Krzyżaniak (2), Angelika Kuras (2).