LM.plSportPoznań pokonany po raz pierwszy

Poznań pokonany po raz pierwszy

Przedsmak ligowego pojedynku koszykarek MKS PWSZ Konin z Ineą AZS Poznań mogli obejrzeć dziś kibice zgromadzeni w hali przy ul. Dworcowej. Koninianki podejmowały tam zespół ze stolicy Wielkopolski w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

Inea AZS Poznań to drugi zespół w grupie ligowej, w której grają również zawodniczki MKS PWSZ Konin. Oba zespoły już w niedzielę spotkają się ze sobą w ramach siódmej kolejki I ligi. Za nim jednak to nastąpi koninianki podejmowały koleżanki z Poznania w ramach 1/16 Pucharu Polski. Początek meczu ułożył się po myśli koszykarek AZS, które szybko wyszły na prowadzenie 7:0. Po tych nieoczekiwanych ciosach koninianki nieco się otrząsnęły i do końca kwarty nie pozwalały już poznaniankom na zdobycie wysokiej przewagi. Mimo wszystko jednak Inea wygrała tą część spotkania 24:23.

Druga kwarta miała bardzo podobny przebieg do pierwszej. Najpierw AZS buduje szybko kilkupunktową przewagę, tym razem 30:25, by niedługo później to MKS dochodził do głosu i wyrównywał straty. W przeciwieństwie jednak do pierwszych dziesięć minut tym razem to podopieczne Tomasza Grabianowskiego były nieco lepsze od Poznania, wygrywając kwartę 17:14 i prowadząc na półmetku spotkania 40:38.

W trzeciej kwarcie MKS rozpoczął systematyczną budowę przewagi punktowej. W piątej minucie koninianki prowadziły już ośmioma punktami, a do końca tej części potyczki powiększyły tą przewagę do dziesięciu oczek. Poznanianki przegrały tą kwartę 17:25.

Ostatnia odsłona spotkania to już absolutna dominacja koninianek. Zawodniczki AZS straciły kompletnie zapał do gry, co poskutkowało aż 31 zdobytymi punktami ze strony MKS i zaledwie dziewięcioma po stronie poznanianek. Ostatecznie koninianki wygrały mecz 96:64.

Wynik ten może nastrajać optymistycznie przed niedzielnym meczem ligowym. Nie należy jednak zapominać, że w spotkaniu pucharowym poznanianki nie wystawiły najsilniejszego składu, a pomimo tego potrafiły nawiązać z MKS w miarę wyrównaną walkę przez ponad dwie kwarty. Niedzielne spotkanie będzie więc toczyć się w rytm zupełnie innych zasad niż mecz dzisiejszy.

MKS PWSZ Konin – Inea AZS Poznań 96:64 (23:24, 17:14, 25:17, 31:9)
MKS PWSZ Konin: Anita Szemraj (17), Iwona Płóciennik (16), Angelika Kuras (11), Anna Gurzęda (10), Ramona Casimiro (10), Elżbieta Paździerska (10), Aleksandra Kaja (9), Marta Libertowska (7), Katarzyna Motyl (6), Marta Wiertelak.