LM.plSportMistrzynie nerwowych zakończeń

Mistrzynie nerwowych zakończeń

Koszykarki MKS PWSZ Konin nie lubią wygrywać łatwo i przyjemnie. Po raz kolejny, tym razem w Gdyni, rozstrzygnęły losy spotkania w ostatnich minutach meczu.

Mecz z Gold Wings Brokers GTK Gdynia na wyjeździe otwierał podopiecznym trenera Tomasza Grabianowskiego rewanżową kolejkę spotkań podczas rundy zasadniczej sezonu. Siódmego października koninianki pokonały na własnym terenie zawodniczki znad morza 89:65. Spotkanie w Gdyni miało więc być przedłużeniem passy siedmiu zwycięstw MKS.

Do czwartej minuty pierwszej kwarty utrzymywał się remisowy rezultat, potem jednak inicjatywę przejęły koszykarki GTK. Rzuty Marzeny Marciniak i Eweliny Jackowskiej dały gdyniankom pięciopunktowe prowadzenie. W końcówce kwarty rywalki MKS dołożyły jeszcze trzy oczka i wygrały tą część spotkania 20:12.

Druga kwarta rozpoczęła się od pokazu niecelności – przez ponad dwie minuty żadna z ekip nie zdołała trafić ani razu. Impas przełamała Katarzyna Motyl, mimo tego w tej części meczu kibice nie ujrzeli ogromu udanych akcji. Różnica punktowa utrzymała się na podobnym poziomie – kwartę wygrał MKS 11:10.

Trzecią odsłonę spotkania koninianki zaczęły znacznie lepiej, udało im się nawet zrównać z gdyniankami dorobkiem punktowym. Później jednak GTK znów wyszło na prowadzenie, mimo to znacznie mniejsze, niż we wcześniejszych fazach meczu. Kwarta wygrana została przez MKS 16:11, jednak w całym meczu prowadziły gdynianki 41:39.

Czwarta kwarta rozpoczęła się podobnie jak druga od niemocy strzeleckiej obu zespołów. W trzeciej minucie na 43:39 trafiła Julia Drop, wychowanka konińskiego MKS, grająca obecnie w barwach Gdyni. W piątej minucie koniniankom udało się wyrównać, a następnie wyjść na prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Kwartę MKS wygrał 21:13, a w całym meczu koninianki zwyciężyły 60:54. Co ciekawe na przestrzeni całej potyczki podopieczne Tomasza Grabianowskiego prowadziły niecałe… siedem minut. Double-double w spotkaniu zanotował Iwona Płóciennik (osiemnaście punktów, dwanaście zbiórek).

Ósma kolejka, ósme zwycięstwo ligowe MKS PWSZ Konin. Koninianki pozostają na fotelu lidera swojej grupy z trzema oczkami przewagi nad Mon-Pol Płock. Za tydzień drużyna Tomasza Grabianowskiego podejmie u siebie KKS Apteki Arnika Olsztyn.

Golden Wings Broker GTK Gdynia – MKS PWSZ Konin 54:60 (20:12, 10:11, 11:16, 13:21)
MKS PWSZ Konin: Iwona Płóciennik (18), Anita Szemraj (9), Katarzyna Motyl (8), Ramona Casimiro (7), Milena Krzyżaniak (6), Aleksandra Kaja (4), Anna Gurzęda (4), Elżbieta Paździerska (2), Marta Libertowska (2), Angelika Kuras.