LM.plSportDziewięć zwycięstw MKS

Dziewięć zwycięstw MKS

Koszykarska wyścigówka firmy MKS PWSZ Konin nie zwalnia. Podczas dziewiątej kolejki I ligi koninianki pokonały Apteki Arnika Olsztyn 81:64.

Podczas pierwszego spotkania obu zespołów w Olsztynie zespół Tomasza Grabianowskiego pokonał Apteki Arnika zaledwie siedmioma punktami. Podczas spotkania w Koninie koszykarki MKS były o wiele bardziej zdecydowane i od początku bezwzględnie zaczęły realizować plan wyznaczony im przez szkoleniowca. Do trzeciej minuty utrzymywał się remis, później jednak koninianki zaczęły wychodzić na prowadzenie. W piątej minucie przewaga wynosiła cztery punkty, a do końca kwarty wzrosła do dziewięciu oczek. MKS prowadził 19:10.

W drugiej części spotkania olsztynianki zagrały o wiele skuteczniej pod koszem, koninianki jednak nie obniżyły swojego poziomu, co do czwartej minuty zaowocowało wynikiem 25:16. Później Apteki Arnika zdobyły pięć punktów z rzędu, by w dziewiątej minucie zniwelować straty do zaledwie jednego oczka na korzyść MKS. W ostatniej minucie koninianki zaliczyły jednak serię siedmiu punktów pod rząd. Kwartę wygrał Olsztyn 20:19, jednak to MKS wciąż pozostawał liderem, prowadząc 38:30.

Do szóstej minuty trzeciej kwarty różnica punktowała utrzymywała się na podobnym poziomie. Później jednak inicjatywę przejęły podopieczne Tomasza Grabianowskiego i powiększyły przewagę swojego zespołu do osiemnastu punktów. Koninianki wygrały kwartę 26:16, a w całym meczu prowadziły już 64:46.

W ostatniej części meczu olsztyniankom udało się odrobić zaledwie jedno oczko. Apteki Arnika wygrały kwartę 18:17, jednak w całym spotkaniu uległy MKS 64:81. Double-double zaliczyła Anita Szemraj, zdobywając szesnaście punktów i odnotowując dziesięć zbiórek.

Sytuacja MKS po meczu z Olsztynem nie zmieniła się i jest to zdecydowanie dobra wiadomość dla drużyny Tomasza Grabianowskiego. Koninianki pozostają liderkami grupy A I ligi kobiet. MKS PWSZ Konin ma na koncie osiemnaście punktów i trzy oczka przewagi nad drugim zespołem. Za tydzień koninianki wyjadą do Płocka, mierzyć się z miejscowym Mon-Pol. Natomiast już w środę MKS podejmie u siebie w ramach Pucharu Polski występujący na codzień w Ekstraklasie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

MKS PWSZ Konin – KKS Apteki Arnika Olsztyn 81:64 (19:10, 19:20, 26:16, 17:18)
MKS PWSZ Konin: Anita Szemraj (16), Iwona Płóciennik (15), Anna Gurzęda (12), Elżbieta Paździerska (9), Ramona Casimiro (9), Milena Krzyżaniak (7), Angelika Kuras (6), Marta Libertowska (3), Aleksandra Kaja (2), Katarzyna Motyl (2), Marta Wiertelak.