LM.plSportKaja i Paździerska rozbijają Kobylnicę

Kaja i Paździerska rozbijają Kobylnicę

52 punktami MKS PWSZ Konin pokonał na wyjeździe Eko Energy Hit Kobylnica. Aż dziewiętnaście oczek rzuciła Aleksandra Kaja, a tylko cztery punkty mniej zdobyła Elżbieta Paździerska.

Koninianki od samego początku pokazały, że chcą odnieść wysokie i pewne zwycięstwo. Już w pierwszej kwarcie prowadziły 10:2. W ósmej minucie Eko Enrgy Hit zdołał wyrównać wynik meczu, jednak końcówka kwarta należała do podopiecznych Tomasza Grabianowskiego, które wygrały ostatecznie 19:15.

Do połowy drugiej kwarty MKS stracił zaledwie dwa punkty, zdobywając jednocześnie siedemnaście oczek. Później gra się nieco wyrównała, cały czas jednak przewagę miały koninianki, które wygrały tą część meczu aż 30:11, a w całym spotkaniu prowadziły 49:26.

Trzecia kwarta zaczęła się od celnego rzutu Marty Dobrowolskiej, później jednak MKS zanotował serię dziewięciu punktów zdobytych pod rząd. Do końca tej części meczu przewaga zawodniczek Tomasz Grabianowskiego sięgnęła ponad 30 punktów. Kwartę wygrał MKS 23:11, a w całym meczu koninianki prowadziły już 72:37.

Ostatnia część meczu to już całkowita dominacja koninianek. MKS zanotował w czwartej kwarcie 23 punkty, tracąc zaledwie sześć oczek. Ostatecznie koninianki wygrały różnicą ponad 50 punktów – 95:43. Bohaterką spotkania została Aleksandra Kaja, która rzuciła dziewiętnaście punktów. Najwięcej zbiórek, siedem, zanotowała Iwona Płóciennik, a najlepszą asystującą zostały Milena Krzyżaniak i Ramona Casimiro z sześcioma kluczowymi podaniami na koncie.

Dwunaste zwycięstwo w lidze dało podopiecznym trenera Grabianowskiego 24 punkt na koncie i utrzymało koninianki w fotelu lidera. Kolejne spotkanie MKS rozegra przed własną publicznością w najbliższą sobotę, a rywalem koninianek będzie zespół Baton Basket 25 Bydgoszcz.

Eko Energy Hit Kobylnica – MKS PWSZ Konin 43:95 (15:19, 11:30, 11:23, 6:23).
MKS PWSZ Konin: Aleksandra Kaja (19), Elżbieta Paździerska (15), Iwona Płóciennik (13), Anna Gurzęda (12), Katarzyna Motyl (11), Milena Krzyżaniak (10), Ramona Casimiro (7), Angelika Kuras (6), Anita Szemraj (2).