LM.plSportWróciły na ścieżkę zwycięstw

Wróciły na ścieżkę zwycięstw

Po pucharowej porażce z Ostrowią Ostrów Wlkp., koszykarki MKS PWSZ Konin znów zaliczyły ligowe zwycięstwo. Przed własną publicznością koninianki pokonały Baton Basket 25 Bygoszcz 98:43.

W pierwszym meczu pomiędzy oboma drużynami również wygrały koszykarki z Konina, jednak udało im się tego dokonać zaledwie pięcioma punktami. Na własnej hali MKS spisał się o wiele lepiej. Decydujące były dwie pierwsze kwarty spotkania. Koninianki rozpoczęły rywalizację od ośmiu punktów zdobytych pod rząd. Z czasem przewaga ta coraz bardziej rosła – pierwszą kwartę podopieczne Tomasza Grabianowskiego wygrały 23:10.

Równie dobrze ułożyła się dla koninianek kwarta druga. Przyjezdna ekipa z Bydgoszczy zdołała trafić zaledwie dziewięć punktów wobec 22 oczek MKS. Bardzo dobrze pod koszem bydgoszczanek spisywała się Elżbieta Paździerska, a celne rzuty dołożyły również Iwona Płóciennik oraz Katarzyna Motyl.

W trzeciej kwarcie Baton Basket 25 nawiązał bardziej wyrównaną walkę, nadal jednak nie był w stanie dotrzymać kroku koniniankom. Przewaga MKS wzrosła o kolejne czternaście punktów, kwarta wygrana została 27:13. W całym spotkaniu koninianki prowadziły już 72:32.

W ostatniej części meczu podopieczne Tomasza Grabianowskiego zdobyły 26 punktów, a straciły zaledwie jedenaście oczek, co dało im końcowe zwycięstwo 98:43. Siedemnaście punktów dla MKS zdobyła Katarzyna Motyl, aż jedenaście zbiórek zanotowała Angelika Kuras, a z dziesięcioma asystami na koncie mecz skończyła Milena Krzyżaniak.

Na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej koninianki zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli i awans do dalszego etapu rozgrywek. W ostatnim spotkaniu MKS wyjedzie do Poznania, mierzyć się na wyjeździe z Ineą AZS.

MKS PWSZ Konin – Baton Basket 25 Bydgoszcz 98:43 (23:10, 22:9, 27:13, 26:11)
MKS PWSZ Konin: Katarzyna Motyl (17), Anita Szemraj (14), Iwona Płóciennik (13), Ramona Casimiro (13), Anna Gurzęda (10), Elżbieta Paździerska (9), Marta Libertowska (9), Angelika Kuras (7), Aleksandra Kaja (5), Milena Krzyżaniak (1).