LM.plSportTrzy medale juniorów młodszych

Trzy medale juniorów młodszych

Złoto i dwa brązy wywalczyli reprezentanci Konińskiego Klubu Szermierczego podczas III Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szabli, który miał miejsce w Koninie. Najwyższe trofeum zdobył Mateusz Godlewski.

Pośród szablistek najwyższe miejsca zajęły zawodniczki TMS Sosnowiec – Nadia Królikowska oraz Karolina Cieślar. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Marta Geraga. Koninianka pokonała w ćwierćfinale Aleksandrę Kordas 15/12, przegrała jednak w półfinale z Nadią Królikowską 3/15. Do fazy finałowej dostała się również Sara Ciesielska, jednak już w pierwszej fazie musiała uznać wyższość Karoliny Kalety, przegrywając z nią 7/15 i zajmując ostatecznie szóste miejsce.

Bardzo dobry występ zanotował Mateusz Godlewski. Reprezentant KKSz Konin pokonał kolejno: Krzysztofa Kaczkowskiego 15/5, Patryka Okroja 15/11 oraz Mateusza Szatkowskiego 15/11 i zakończył zawody ze złotym medalem. Dwa stopnie podium niżej uplasował się Patryk Okrój (pokonany przez swojego klubowego kolegę), a piąte miejsce zajął Kamil Siwek, który w ćwierćfinale uległ Mateuszowi Knezowi 13/15.