Dzisiaj jest środa 23 września 2020, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18283) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO

19 / 17oC
22 / 16oC
22 / 14oC

Puchar Polski. Niespodzianka w Dobrowie, SKP lepsz ... (0)Konin. Fotowoltaika na dachu Spółdzielni Mieszkani ... (3)

Zwycięstwo na zakończenie

Dodano: 26.01.2013 22:08
Kompletem zwycięstw zakończyły rundę zasadniczą koszykarki MKS PWSZ Konin. W ostatnim meczu pokonały na wyjeździe Inea AZS Poznań 66:59.

Ostatnim przeciwnikiem koninianek był zespół z górnej części tabeli grupowej. O mały włos poznaniankom udałoby się sprawić niespodziankę i pokonać MKS na własnym parkiecie. Już pierwszą kwartę Inea zaczęła od mocnego uderzenia – poznanianki wyszły na prowadzenie 5:2. Przez długi czas później utrzymywał się remisowy rezultat, a zmianę przyniosła dopiero końcówka kwarty. Zazwyczaj był to czas, w którym koninianki wyprzedzały swoje rywalki – tym razem jednak było inaczej. Od remisu 13:13 Inea doprowadziła do stanu 17:13. Straty zmniejszyła Anna Gurzęda, lecz ostatnie słowo należało do poznanianek, które wygrały kwartę 19:15.

W drugiej części meczu podopieczne Tomasza Grabianowskiego zaczęły odrabiać straty. W czwartej minucie przegrywały już tylko dwoma oczkami, później jednak trzy punkty Julii Adamowicz i dwa oczka Magdaleny Koperwas dały prowadzenie poznaniankom 28:21. Ostatecznie kwartę wygrała Inea 13:12, w całym spotkaniu prowadząc już 32:27.

Losy gry zmieniła zupełnie kwarta trzecia. Koninianki w końcu zagrały o wiele lepiej w ofensywie i zaczęły seryjnie punktować. Między drugą a piątą minutą zdobyły aż jedenaście oczek z rzędu, wysuwając się na prowadzenie 38:34. Po dwóch rzutach osobistych Żanety Durak, MKS rzucił kolejne siedem punktów. Koninianki zdecydowanie wygrały kwartę 23:12, a w całym spotkaniu wyszły na prowadzenie 50:44.

Do trzeciej minuty ostatniej części spotkania koninianki utrzymywały swoje prowadzenie. Jednak przy stanie 50:56 poznanianki rzuciły siedem punktów z rzędu i to ponownie one były bliskie wygrania całego meczu. Od siódmej do dziewiątej minuty grało już tylko trio z Konina. Anita Szemraj trafiła dwa rzuty osobiste, Katarzyna Motyl trafiła za trzy, dwa oczka dołożyła Elżbieta Paździerska, a Katarzyna Motyl ponownie trafiła za trzy. Po tym oszałamiającym ciosie poznanianki były w stanie odpowiedź tylko trafieniem Magdaleny Idziorek. Kwartę wygrał MKS 16:15, w całym meczu pokonując AZS 66:59. Najlepiej punktującą w zespole z Konina była Katarzyna Motyl (osiemnaście oczek), a najlepiej asystującą i zbierającą była Anita Szemraj – cztery asysty, sześć zbiórek.

MKS PWSZ Konin wygrał swoją grupę rundy zasadniczej, zdobywając komplet 28 punktów i wyprzedzając kolejny zespół o cztery oczka. Koninianki rzuciły najwięcej punktów (1135), tracąc ich jednocześnie najmniej (830). Teraz na podopieczne Tomasza Grabianowskiego czeka początek prawdziwej walki o najwyższą klasę rozgrywkową.

Inea AZS Poznań – MKS PWSZ Konin 59:66 (19:15, 13:12, 12:23, 15:16)
MKS PWSZ Konin: Katarzyna Motyl (18), Elżbieta Paździerska (14), Anita Szemraj (10), Milena Krzyżaniak (9), Anna Gurzęda (6), Ramona Casimiro (3), Marta Libertowska (3), Iwona Płóciennik (2), Aleksandra Kaja (1), Angelika Kuras.