LM.plSportZwycięstwo uciekło w końcówce

Zwycięstwo uciekło w końcówce

Bardzo niewiele zabrakło szczypiornistom Startu Konin do upragnionego zwycięstwa w II lidze. W pierwszym meczu na własnym terenie w tym roku ulegli Borowi Oborniki Śląskie 25:31.

Początek mecz upłynął pod znakiem niemocy strzeleckiej obu drużyn. Po otwierających trafieniach Sergiusza Stefanowskiego i Macieja Roszaka aż do piątej minuty trwał festiwal bramkarskich interwencji i pomyłek w ataku. Do dziesiątej minuty utrzymywał się remisowy rezultat. Później na 4:3 dla Boru trafił Kamil Ramiączek. Wtedy nastąpiła seria wykluczeń ze Startu Konin. Kolejno dwuminutowe kary otrzymali: Michał Pawlaczyk, Hubert Woźniak i Tomasz Trojanowski. Trójka koninian w polu spisała się jednak bardzo dobrze, bowiem po powrocie do pełnego składu Start remisował 5:5. Udaną obroną rzutu karnego popisał się również Jakub Kujawiński. Chwilę później gospodarze objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca pierwszej połowy. W szesnastej minucie Kujawiński obronił kolejny rzut karny, a pierwsza odsłona spotkania zakończyła się ostatecznie zwycięstwem koninian 15:13.

Druga połowa zaczęła się od czerwonych kartek dla zawodników z Konina. W 34. minucie usunięty z boiska za trzecią dwuminutową karę został Michał Pawlaczyk, a chwilę później dołączył do niego Tomasz Trojanowski. W 39. minucie czerwony kartonik za niebezpieczne zagranie obejrzał również jeden z zawodników gości – Tomasz Błażewski. Osłabiony Start oddał nieco inicjatywę. W 44. minucie Bór doprowadził do wyrównania 21:21, a następnie objął prowadzenie. Do końca spotkania Obornikom udało się zbudować pewną, sześciopunktową przewagę. Pomimo bardzo dobrej gry przez większość spotkania szczypiorniści Startu Konin po raz kolejny odnotowali porażkę w lidze. Kolejne ligowe spotkanie koninianie rozegrają już za tydzień. Ich wyjazdowym przeciwnikiem będzie zespół MKS Żagiew Dzierżoniów.

Start Konin: Adam Kujawiński (7), Bartosz Cienkuszewski (5), Maciej Rolnik (4), Michał Pawlaczyk (3), Hubert Woźniak (2), Mykola Sirenko (2), Tomasz Trojanowski (1), Maciej Roszak (1), Michał Zajączkowski, Janusz Kostrzewa, Adam Pietrzyk, Marcin Mazurek, Jakub Kujawiński.

O wiele lepiej w rozgrywkach ligowych idzie młodszym kolegom seniorów Startu. Młodzicy zanotowali jak dotąd osiemnaście zwycięstw, w tym ostatnio z drużyną Tęczy Kościan. Od początku Start grał fenomenalnie, zarówno w obronie, jak i w ataku. W dziesiątej minucie koninianie odskoczyli rywalowi na trzy bramki. Taka przewaga utrzymywała się przez kolejne dziesięć minut. W tym czasie doskonale w bramce spisywał się Łukasz Kosmowski, broniąc między innymi rzut karny. W ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy Tęcza zdołała zbliżyć się na jedną bramkę i do szatni oba zespoły schodziły z wynikiem 11:12. W drugiej odsłonie podopieczni Marka Salzmana szybko doprowadzili do czterobramkowej przewagi. Koninianie dobili swoich rywali w 40. minucie, kiedy to grając w czterech w polu, Start zdobył kolejno dwie bramki, nie tracąc ani jednej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:25 dla Startu. Do zakończenia rozgrywek zostało jeszcze dziewięć meczów, jednak śmiało można powiedzieć, że młodzicy Startu pewnie zmierzają do awansu z pierwszego miejsca do półfinałów Mistrzostw Polski młodzików.

Start Konin: Piotr Kołtunowicz (7), Rafał Kałecki (5), Adrian Franaszek (5), Olgierd Piaskowski (5), Adrian Grzelka (3), Hubert Sobczak (1), Bartłomiej Wróbel, Kamil Kieliszkowski, Piotr Różycki, Dawid Garbaciak, Rafał Rogala, Łukasz Kosmowski, Marcin Bąkowski, Marcel Urbański, Albert Szczypiorski, Paweł Garbaciak.