Dzisiaj jest niedziela 19 stycznia 2020, imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19897) SPORT FORUM FIRMY (5458) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 0oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
4 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Gołuchowem też na remis. Bramka testowanego zawo ... (0)To się po prostu opłaca! Porozumienie w sprawie zi ... (4)

Pierwsza porażka koszykarek

Dodano: 16.02.2013 22:50
Źródło: LM.pl
Każda seria zwycięstw musi się kiedyś skończyć. Piętnaście wygranych MKS PWSZ Konin w tym sezonie z rzędu w lidze przerwała dzisiejsza porażka - SMS PZKosz Łomianki pokonały zespół z Konina 62:56.

Sobotni rywal koninianek awansował do drugiego etapu rozgrywek, zajmując trzecie miejsce w grupie B. Pierwsza kwarta w wykonaniu obu zespołów to walka punkt za punkt praktycznie do samego końca. Pół minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę meczu do kosza na 11:9 trafiła Anna Gurzęda, a chwilę później ta sama zawodniczka wykorzystała rzut wolny i ostatecznie to MKS wygrał 12:9.

W drugiej kwarcie koninianki powiększyły przewagę o kolejne cztery punkty. Od siódmej do dziewiątej minuty punktowały już jednak tylko zawodniczki Łomianek. Od stanu 10:17 przeszły do remisu 17:17, a następnie wyszły na prowadzenie 21:17. Straty MKS zniwelował rzut wolny Iwony Płóciennik oraz trafienie Ramony Casimiro z końcówki kwarty. Koninianki przegrały tą część spotkania 8:14, a w całym meczu SMS prowadził 23:20.

W trzeciej kwarcie wydawało się już, że MKS złapał odpowiedni rytm. Koszykarki z Konina odrobiły straty i zbudowały sobie do szóstej minuty dość wysokie, dziesięciopunktowe prowadzenie. Od siódmej minuty coś się jednak ponownie zacięło, a zawodniczki Łomianek bezlitośnie wykorzystywały słabość MKS, zdobywając dziesięć punktów pod rząd. Kwartę ostatecznie wygrały koninianki 24:20, w całym meczu MKS prowadził jednak tylko jednym punktem – 44:43.

Ostatnia część meczu należała jednak ponownie do SMS. Koszykarki z Łomianek zanotowały kolejną świetną passę, rzucając aż szesnaście punktów pod rząd i obejmując prowadzenie 60:49. Koninianki za późno wzięły się do odrabiania strat i ostatecznie zdołały tylko zniwelować porażkę do wyniku 56:62. Pomimo niezłej gry obronnej (dwanaście zbiórek Ramony Casimiro, dziesięć Anity Szemraj, z czego po siedem w obronie), zawiodła gra w ataku – najwięcej punktów zdobyła Anna Gurzęda, wynik ten to jednak tylko trzynaście punktów.

Pomimo porażki koninianki utrzymały pierwszą pozycję w tabeli. Z piętnastoma punktami na koncie mają dwa oczka przewagi nad drugą Ostrowią Ostrów Wlkp. W przyszłym tygodniu MKS podejmie u siebie MKK Siedlce.

SMS PZKosz Łomianki – MKS PWSZ Konin 62:56 (9:12, 14:8, 20:24, 19:12)
MKS PWSZ Konin: Anna Gurzęda (13), Elżbieta Paździerska (10), Anita Szemraj (10), Ramona Casimiro (7), Iwona Płóciennik (6), Katarzyna Motyl (4), Marta Libertowska (4), Aleksandra Kaja (2), Milena Krzyżaniak.


Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

I rzekł Pan: nadejdzie dzień sądu!!!!!!!!!!!!!!! A potem dzień sądu ostatecznego!!!Gdzie młodzież, gdzie zaplecze, gdzie klasy ...........?
Dodano: 16.02.2013 23:38    Przez: ~mieszkaniec
Pierwszy mecz w plecy łłłłaaaaaałłłł no naprawde koniec swiata istny "Dooms Day"!!! Żałośni mieszkańcy!!
Dodano: 18.02.2013 14:48    Przez: ~kk
O co ci chodzi? Legia Warszawa też kupuje!
Dodano: 17.02.2013 00:13    Przez: ~pyra
Popatrzcie ja wygląda zaplecze tego klubu : juniorek starszych nie ma, juniorek nie ma, kadetek nie ma.....Legia kupuje bo jest w extraklasie, jeśli nasze awansują do extraklasy to żadna z obecnych zawodniczek nie zagra bo nie zmieści sie w składzie ze względu na poziom - potrzeba będzie kupic ze 3 amerykanki, 3 słowenki itp.Poza tym skąd wezmą 500 000 wpisowego ? Szkoda naszej kasy na to - lepiej dac ja tam gdzie sa sukcesy z młodzieżą- czyli tak naprawde wszędzie: szermierka, unihokej, piłka nożna dziewcząt, piłka ręczna, siatkówka dziewcząt, judo, babington, szachy, tenis stołowy....
Dodano: 17.02.2013 09:16    Przez: ~kk
Drogi Kolego. Twoja wizja sportu to niestety Wiejska Świetlica po sumie. Wychowanki są słabe i dla tego nie grają. Amatorszczyzna nie wymaga nakładów finansowych. Na poziomie juniorek można sobie zagrać na Orliku. Sponsorzy chca ładować kasę w reklamę tylko w najwyższej klasie rozgrywek, gdzie można o wynikach przeczytać w każdej gazecie i usłyszeć w wiadomościach. Dla tego trzeba awansować, tylko to gwarantuje żywotność tego klubu. Kiedyś taki błąd popełniło Aluminium. Sprzedali awans Ruchowi Radzionków. Gdyby wtedy weszli, dostaliby kasę za transmisje i od C i może nie byliby na końcu 4 ligi
Dodano: 17.02.2013 10:15    Przez: ~145
Klub dostaje pieniądze z Urzędu Miasta na szkolenie dzieci i młodzieży i tyle w temacie - reszte możecie sobie dopowiedzieć skoro nie mamy zawodniczek.....
Dodano: 17.02.2013 10:47    Przez: ~ misiek
Usiądź w zarządzie, zobacz ile kosztuje utrzymanie klubu, szkolenie wszystkich roczników, wyjazdy treningu sprzęt itp. Żeby były wyniki, prócz treningów zawodnicy powinni mieć dostęp siłowni, odnowy biologicznej na poziomie "amatorski" czyli poniżej 18 roku życia. Nie liczy się tylko trening specjalistyczny, nacisk należało by położyć również na trening ogólnorozwojowy to kosztuje nie tylko czas ale i pieniądze. Zanim junior zostanie wartościowym seniorem mija kilka lat. Oby z juniora była pociecha jako seniora, potrzeba czasu, niestety nie każdy chce czekać rodzice, włodarze, mieszkańcy. Za duże obicążenia treningowe skutkują kontuzjami oraz wypaleniem zanim dojdzie sie do stadium seniora. Przykład RP juniorów w pilce koszu itp. Sukcesy sa na szczeblu juniorskim ale nie na seniorskim, przetrenowanie przetrenowanie i co za tym idzie nikogo nie obchądza zwycięstwa juniorów poza rodzicami! Pozdrawiam życze cierpliwości w dążeniu do cel ...
Dodano: 18.02.2013 14:58    Przez: ~kk
... to znaczy,że miasto żyłuje, a kadra za friko robić nie będzie (bo i dlaczego). Parę naszych wychowanek gra z powodzeniem w innych klubach. Żaden zespół powyżej pierwszej ligi nie gra tylko wychowankami, więc o co szum? No tak, szermierze walczą wychowankami, ale chyba tylko dla tego, że nikt ich nie chce, a poza tym gdzie mają iść jak 4 kluby w Polsce (liczące się) funkcjonują...................
Dodano: 21.02.2013 01:45    Przez: ~mat
dejta im wiecej kasy
Dodano: 17.02.2013 12:08    Przez: ~z
oj Maciej !
Dodano: 17.02.2013 14:24    Przez: ~Pit
MKS to nazwa Młodzieżowy Klub Sportowy czyli Miasto finansuje młodzież grającą w ligach młodzieżowych i proszę to realizować , natomiast zawodową drużynę można nazwać inaczej i pozyskać wsparcie finansowe , grać o najwyższe cele na warunkach zawodowego klubu a nie na pieniądzach dla dzieci.
Dodano: 19.02.2013 15:53    Przez: ~Kibic
brawo - wreszcie ktos napisał prawdę !@ Pełen szacunek !!
Dodano: 19.02.2013 16:25    Przez: ~M.....
Seniorki należą do klubu statutowo, należą im sie pieniądze z miasta tak samo jak, innym rocznikom. Dodatkowa mają sponsorów prywatnych! Tym różni sie sport seniorski od młodzieżowego, którego nikt e chce wspierać. Jak tak głośno szczekacie sami dajcie kase z własnego portfela na młodzież!
Dodano: 19.02.2013 17:18    Przez: ~kk
Podobnie jak AZS SMS i inne skróty to tylko skróty, czyli AZSy powinny grac tylko w AMPAch, SmSy rozgrywać tylko miedzy soba rozgrywki. skąd tyle nienawiści co te ziewczyny wam zrobiły? Graja w kosza studiuja pracuja czyli robia trzy razy tyle co wy lenie w domach po pracy.
Dodano: 19.02.2013 18:14    Przez: ~kk
kk pewnie jesteś jedną z nich
Dodano: 19.02.2013 20:28    Przez: ~żal mi cie
taa z penisem :P
Dodano: 19.02.2013 21:31    Przez: ~kk
kk - taki mały się nie liczy
Dodano: 20.02.2013 14:45    Przez: ~hehheehe
Mały ale wariat :), co do hipotetycznego (nie)awansu. Oczywiście jak w każdym sporcie może sie tak zdarzyć w takim przypadku gra się nowy sezon o te same cele :] czyli o awans. Nie rozumiem tylko dlaczego wszyscy tak krytykują zespół seniorski. Ostatnio byłem na meczy kadetek, duża porażka ale widać było iż przeciwniczki górują nie tylko technicznie nad naszymi ale przede wszystkim fizycznie! Spokojnie pamiętajcie że naprawdę....naprawdę liczą się osiągnięcia seniorskie. Dajmy czas tym młodym co teraz się szkolą a może nas pozytywnie zaskocza za 4-5 lat! To iż teraz nie ma wychowanek w konińskim klubie to jest wina zespołu trenerskiego ale z przed lat a nie tego co teraz szkoli nasze kadry. Mam nadzieje że uczą się na błędach. Sport juniorski z założenia ma cel wyszkolić dobrego seniora! Tak jak wcześniej pisałem mamy osiągnięcia na stopniu juniorskim w koszu czy piłce ale już w seniorach brak! Więc nie załamywać się juniorami dopingowa ...
Dodano: 20.02.2013 15:22    Przez: ~kk
Akurat sztab trenerski nie zmienia się od lat!Jedyny którego zwolnili - Wanke był akurat najlepszy z nich wszystkich !
Dodano: 20.02.2013 16:47    Przez: ~Kurzy
Wymień jakieś nazwiska?
Dodano: 20.02.2013 17:03    Przez: ~—
Widać po negatywnych postach że wyrzucony trener nadal leczy kompleksy.
Dodano: 19.02.2013 22:11    Przez: ~kk
Kamień nakręca aferę ale spoko ma rację!
Dodano: 19.02.2013 23:44    Przez: ~były
A co będzie jak nie wejdą do tej swojej Ligi? Proponuję dyskusję ?
Dodano: 20.02.2013 00:43    Przez: ~fan
1 z 2
12>>