Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportPorażka Startu w Dzierżoniowie

Porażka Startu w Dzierżoniowie

26:33 ulegli szczypiorniści Startu Konin zespołowi Żagwi Dzierżoniów podczas wyjazdowego spotkania II ligi piłki ręcznej. Dziewięć bramek dla koninian trafił Michał Pawlaczyk.

Mecz w Dzierżoniowie był podobny do poprzedniego spotkania Startu – w pierwszej połowie koninianie wykorzystali słabą koncentrację przeciwników i nie odstawali od nich punktowo. Do przerwy Żagiew wygrywała zaledwie 15:14. W drugiej odsłonie spotkania gospodarze zaczęli jednak budować przewagę punktową, a Start nie był w stanie dłużej utrzymywać niewielkiej straty. W 38. minucie Dzierżoniów prowadził już 20:16, a niedługo później przewaga urosła do siedmiu punktów. Gospodarze utrzymali prowadzenie do końca meczu i ostatecznie wygrali 33:26.

W następnym tygodniu Start zagra na wyjeździe z Tęczą Kościan. W Koninie podopieczni trenera Wrzesińskiego zagrają za dwa tygodnie, podejmując zespół Pogoni Oleśnica.

Start Konin: Michał Pawlaczyk (9), Adam Kujawiński (6), Tomasz Trojanowski (6), Adam Pietrzyk (2), Maciej Rolnik (2), Hubert Woźniak (1).

źródło: zagiew.pl