Dzisiaj jest piątek 17 stycznia 2020, imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20307) SPORT FORUM FIRMY (5457) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO

2 / 2oC

Zastępca dyrektora CKiS w Koninie, dyrektorem bibl ... (0)Kazimierz Biskupi. Podczas awantury zaatakował noż ... (2)

Siedlce bez szans w Koninie

Dodano: 24.02.2013 20:51
MKS PWSZ Konin wygrał spotkanie trzeciej kolejki drugiej rundy rozgrywek I ligi, pokonując u siebie MKK Siedlce 92:71. Niemal połowę punktów dla koninianek zdobył duet Katarzyna Motyl – Anita Szmeraj.

Od początku spotkania koninianki pokazały do kogo będzie należeć niedzielne spotkanie. W czwartej minucie MKS prowadził już siedmioma punktami. Pomimo prób siedlczanek zawodniczki MKS utrzymały przewagę i pierwsza część meczu zakończyła się zwycięstwem 25:17.

Druga kwarta była bardziej wyrównana. W pierwszych minutach koninianki powiększały swoją przewagę. W siódmej minucie MKK odrobił jednak pięć punktów. Druga część meczu zakończyła się nieznacznym zwycięstwem koninianek 16:15.

W trzeciej kwarcie siedlczanki systematycznie niwelowały straty. W piątej minucie koninianki prowadziły już tylko siedmioma oczkami. Wtedy jednak geniuszem popisała się Katarzyna Motyl, dwukrotnie punktując za trzy oczka i wypracowując bezpieczne prowadzenie MKS. W końcówce koninianki celnie rzucały jeszcze z rzutów wolnych, dzięki czemu wygrały kwartę 30:21, a w całym meczu prowadziły już 71:53.

Ostatnia część meczu również należała do koninianek, które zwiększyły przewagę o kolejne trzy punkty i ostatecznie wysoko wygrały całe spotkanie 92:71. Świetne wyniki punktowe zanotowały Katarzyna Motyl (23 oczka) i Anita Szemraj (22 oczka). Szemraj była także najlepsza w zbiórkach (siedmiokrotnie wygrywała pod koszem), a najlepszymi asystującymi z sześcioma piłkami na koncie zostały Katarzyna Motyl i Ramona Casimiro.

Koninianki umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli I ligi, mając siedemnaście punktów na koncie i dwa oczka przewagi nad kolejnym zespołem. W następnej kolejce MKS wyjedzie do Ostrowa Wlkp., by walczyć o punkty z wiceliderem – miejscową Ostrowią.

MKS PWSZ Konin – MKK Siedlce (25:17, 16:15, 30:21, 21:18)
MKS PWSZ Konin: Katarzyna Motyl (23), Anita Szemraj (22), Iwona Płóciennik (16), Marta Libertowska (8), Elżbieta Paździerska (8), Ramona Casimiro (7), Anna Gurzęda (4), Angelika Kuras (2), Aleksandra Kaja (2), Marta Wiertelak.