Dzisiaj jest piątek 17 stycznia 2020, imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20331) SPORT FORUM FIRMY (5457) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO

2 / 2oC

Zastępca dyrektora CKiS w Koninie, dyrektorem bibl ... (1)Kazimierz Biskupi. Podczas awantury zaatakował noż ... (2)

Zażarty bój z Ostrowią

Dodano: 3.03.2013 19:32
Zaledwie trzema punktami koszykarki MKS PWSZ Konin pokonały w meczu na szczycie swoje rywalki z Ostrowa Wlkp. Architektką zwycięstwa była Ramona Casimiro, która zdobyła piętnaście punktów.

Mecz pomiędzy koniniankami a ostrowiankami był drugim w bieżącym sezonie – oba zespoły mierzyły się już w styczniu w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. W tamtym spotkaniu lepsze okazały się koszykarki Ostrowii, które wygrały 83:67. Również pierwsza kwarta niedzielnego spotkania należała do drużyny z Ostrowa Wlkp. W siódmej minucie wiceliderki tabeli wyszły na pięciopunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca kwarty. Pierwsza część spotkania zakończyła się wygraną Ostrowii 17:12.

W drugiej odsłonie meczu koszykarki z Ostrowa Wlkp. utrzymywały przewagę na podobnym poziomie aż do szóstej minuty. Wtedy jednak dwa celne rzuty oddały Ramona Casimiro i Katarzyna Motyl, zmniejszając straty do dwóch oczek. Chwilę później celne rzuty wolne i dwa punkty z gry Angeliki Kuras dały prowadzenie koniniankom 31:30. Ostatecznie kwarta zakończyła się zwycięstwem MKS 21:15, a w całym meczu Konin prowadził 33:32.

Trzecia kwarta zaczęła się od mocnego uderzenia ostrowianek, które szybko powróciły do kilkupunktowego prowadzenia z początku spotkania. Koninianki kilkukrotnie zmniejszały straty do jednego, dwóch oczek, jednak za każdym razem Ostrovia odpowiadała kolejnymi celnymi rzutami. Ostatecznie MKS przegrał kwartę 14:19, a w całym meczu ulegał ostrowiankom 47:51.

Do połowy czwartej kwarty sytuacja na boisku pozostawała bez zmian. Przy wyniku 60:53 koninianki zanotowały serię sześciu punktów zdobytych z rzędu. Celne rzuty Anny Gurzędy, Ramony Casimiro i Katarzyny Motyl zniwelowały straty do jednego oczka. W dalszej części meczu punktowały jeszcze Iwona Płóciennik, Anita Szemraj oraz Elżbieta Paździerska i MKS prowadził 65:62. Na szesnaście sekund przed końcem meczu dwa rzuty wolne wykorzystała Karolina Kaczmarek. Dziewięć sekund później również dwoma celnymi osobistymi popisała się Anita Szemraj. Koninianki prowadziły 67:64. Sytuację zmienić próbowała jeszcze Karolina Kaczmarek, lecz jej rzut za trzy okazał się niecelny, dzięki czemu to MKS mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w lidze.

Do zwycięstwa MKS poprowadziła Ramona Casimiro, która zdobyła w meczu piętnaście punktów i zanotowała dziewięć zbiórek. Trzema zbiórkami więcej pochwalić może się Iwona Płóciennik. Dobry mecz rozegrały również: Katarzyna Motyl (jedenaście punktów, pięć zbiórek) oraz Anita Szemraj (osiem punktów, osiem zbiórek).

Wygrana z Ostrowią umocniła koninianki na pierwszym miejscu w tabeli. MKS ma obecnie dziewiętnaście punktów na koncie. W przyszły weekend koninianki wyjadą do Warszawy, by zmierzyć się z miejscowym AZS Uniwersytet Warszawski.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. – MKS PWSZ Konin 64:67 (17:12, 15:21, 19:14, 13:20)
MKS PWSZ Konin: Ramona Casimiro (15), Katarzyna Motyl (11), Elżbieta Paździerska (9), Anita Szemraj (8), Iwona Płóciennik (7), Angelika Kuras (6), Marta Libertowska (5), Anna Gurzęda (4), Aleksandra Kaja (2), Marta Wiertelak.