Dzisiaj jest niedziela 19 stycznia 2020, imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19853) SPORT FORUM FIRMY (5458) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO

1 / 0oC
3 / 1oC
4 / 3oC

Z Gołuchowem też na remis. Bramka testowanego zawo ... (0)To się po prostu opłaca! Porozumienie w sprawie zi ... (4)

Zwycięstwo w ostatnich minutach

Dodano: 9.03.2013 19:05
Koszykarki MKS PWSZ Konin pokonały AZS Uniwersytet Warszawski 81:66. Rozstrzygnięcie meczu przyniosła dopiero ostatnia kwarta.

Koninianki rozpoczęły mecz w bardzo dobrym stylu, w trzeciej minucie prowadząc już 12:2. Dziesięciopunktowa przewaga utrzymała się aż do ósmej minuty. Wtedy jednak warszawianki zdobyły osiem punktów z rzędu, zmniejszając straty do zaledwie dwóch oczek. MKS wygrał jednak kwartę 16:14.

Druga kwarta to walka punkt za punkt oscylująca wokół remisowego rezultatu. Pomiędzy czwartą, a siódmą minutą koninianki zbudowały pięć punktów przewagi, jednak do końca kwarty AZS odrobił straty, a nawet wyszedł na prowadzenie 31:30. Warszawianki wygrały kwartę 17:14.

Większość trzeciej części meczu na prowadzeni utrzymywał się AZS, jednak jego przewaga nie przekraczała zazwyczaj pięciu punktów. Koninianki utrzymywały niewielkie straty do warszawianek, po to by w końcówce kwarty zaatakować i doprowadzić do wyrównania. MKS wygrał kwartę 21:20, w całym meczu był jednak remis 51:51.

Mecz rozstrzygnął się dopiero w czwartej kwarcie. Koninianki zaczęły tą część spotkania fenomenalnie – trzy rzuty za trzy punkty w wykonaniu Aleksandry Kai i Mileny Krzyżaniak, do tego celny rzut wolny Krzyżaniak oraz dwa punkty Anny Gurzędy pod rząd dały prowadzenie 63:51. Pomiędzy szóstą, a ósmą minutą MKS powiększył jeszcze to prowadzenie, zdobywając siedem kolejnych oczek z rzędu. Rozbite warszawianki nie potrafiły się pozbierać i ostatecznie przegrały kwartę 15:30, a całe spotkanie 66:81. Dwadzieścia punktów w meczu zanotowała Katarzyna Motyl, a po czternaście – Aleksandra Kaja i Anna Gurzęda. Najlepszą asystującą była Ramona Casimiro (sześć asyst), również Ramona wraz z Anitą Szemraj zaliczyły najwięcej zbiórek (po sześć).

Koninianki z 21 punktami na koncie zbliżają się do zwycięstwa w grupie C I ligi kobiet. Do końca tej fazy rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki. Za tydzień MKS podejmie u siebie SMS PZKosz Łomianki.

AZS Uniwersytet Warszawski – MKS PWSZ Konin 66:81 (14:16, 17:14, 20:21, 15:30)
MKS PWSZ Konin: Katarzyna Motyl (20), Aleksandra Kaja (14), Anna Gurzęda (14), Elżbieta Paździerska (9), Anita Szemraj (8), Ramona Casimiro (7), Milena Krzyżaniak (4), Iwona Płóciennik (4), Angelika Kuras (1), Marta Wiertelak.