LM.plSportUdany rewanż z Łomiankami

Udany rewanż z Łomiankami

88:70 koszykarki MKS PWSZ Konin pokonały u siebie SMS PZKosz Łomianki. Tym samym koninianki zrewanżowały się swoim rywalkom za wcześniejszą, jedyną porażkę w lidze podczas spotkania w Łomiankach.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała jednak łatwego i wysokiego zwycięstwa. Drużyna przyjezdna szybko wyszła na prowadzenie 5:0. Koninianki szybko jednak otrząsnęły się z pierwszego szoku i nawiązały wyrównaną z rywalkami. Ostatecznie pierwsza odsłona spotkania zakończyła się remisem 24:24.

Druga kwarta należała już jednak do MKS. Koninianki już w czwartej minucie prowadziły dziesięcioma oczkami. SMS próbował odrabiać straty, jednak drużyna z Konina umiejętnie utrzymywała prowadzenie i ostatecznie wygrała kwartę 23:13, a w całym spotkaniu prowadziła 47:37.

Trzecia kwarta to systematyczne powiększanie przewagi, która w siódmej minucie osiągnęła wymiar dwudziestu punktów. Tą część spotkania koninianki wygrały 24:18. Również w czwartej kwarcie MKS okazał się lepszy, zwyciężając 17:15, a w całym meczu wygrywając 88:70. Siedemnaście punktów dla koninianek zdobyła Iwona Płóciennik, a po trzynaście – Anita Szemraj i Anna Gurzęda. Sześć zbiórek zanotowała Milena Krzyżaniak, a po pięć asyst – Anita Szmeraj i również Milena Krzyżaniak.

Na dwie kolejki przed końcem drugiej części rozgrywek MKS zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą dwóch oczek nad wiceliderem – King Wilki Morskie Szczecin. Za tydzień koninianki zmierzą się na wyjeździe z MKK Siedlce.

MKS PWSZ Konin – SMS PZKosz Łomianki 88:70 (24:24, 23:13, 24:18, 17:15)
MKS PWSZ Konin: Iwona Płóciennik (17), Anita Szemraj (13), Anna Gurzęda (13), Ramona Casimiro (10), Aleksandra Kaja (10), Elżbieta Paździerska (9), Milena Krzyżaniak (8), Katarzyna Motyl (5), Angelika Kuras (3), Marta Wiertelak.