Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportUdany wstęp przed play-offami

Udany wstęp przed play-offami

Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej I Centralnej Ligi Kobiet przebiegło po myśli koszykarek MKS PWSZ Konin, które pokonały u siebie Ostrowię Ostrów Wlkp. 64:58. I to właśnie ostrowianki będą pierwszymi rywalkami koninianek w fazie play-off.

Choć mecz z Ostrowią nie miał dla MKS żadnego znaczenia w kontekście awansu do dalszej części rozgrywek, koninianki chciały zakończyć rundę zasadniczą ostatnim zwycięstwem na własnym terenie. Pierwsze minuty spotkania ułożyły się po myśli Ostrowii, która wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Później jednak do głosu doszedł MKS i w ósmej minucie wygrywał już 15:7. W końcówce ostrowianki zmniejszyły straty do trzech punktów, przegrywając ostatecznie 12:15.

Druga kwarta to również udana gra MKS. Koninianki systematycznie zwiększały przewagę i w połowie tej części meczu prowadziły już 25:16. Ostatecznie MKS okazał się lepszy w tej kwarcie, wygrywając ją 21:9.

Ostrowianki wyrównaną walkę podjęły dopiero w drugiej połowie starcia. W trzeciej kwarcie pomiędzy trzecią a ósmą minutą zanotowały świetną serię dwunastu punktów zdobytych z rzędu i ich straty do MKS spadły zaledwie do dwóch oczek. W końcówce kwarty koninianki ponownie odskoczyły rywalkom, lecz ich prowadzenie wynosiło zaledwie siedem punktów. Kwartę wygrała Ostrowia 15:10.

W ostatniej kwarcie oba zespoły toczyły niezwykle wyrównaną walkę. Ostrowianki nie były jednak w stanie przełamać bariery pięciu punktów straty do MKS i pomimo wygrania kwarty 19:18, przegrały w całym meczu 58:64. Wśród koninianek double-double zdobyła Anita Szemraj (trzynaście punktów, dziesięć zbiórek). Szemraj zanotowała również najwięcej asyst – sześć. Siedemnaście oczek dla MKS zdobyła Iwona Płóciennik.

Koninianki kończą rundę zasadniczą na pierwszym miejscu w lidze z dorobkiem 26 punktów i bilansem dwunastu wygranych i zaledwie dwóch przegranych na koncie. Teraz na koszykarki czeka faza play-off, a ich pierwszymi rywalkami będą dzisiejsze rywalki z Ostrowa Wlkp. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Koninie 7 kwietnia, drugie – trzy dni później w Ostrowie Wlkp.

MKS PWSZ Konin – Ostrowia Ostrów Wlkp. 64:58 (15:12, 21:12, 10:15, 18:19)
MKS PWSZ Konin: Iwona Płóciennik (17), Anita Szemraj (13), Katarzyna Motyl (10), Elżbieta Paździerska (10), Ramona Casimiro (5), Aleksandra Kaja (4), Milena Krzyżaniak (3), Anna Gurzęda (2), Angelika Kuras.