LM.plSportMłodzieżowcy z medalami

Młodzieżowcy z medalami

Srebro i brąz udało wywalczyć się zawodnikom KKSz Konin podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Nowym Dworze Mazowieckim. Mężczyźni triumfowali indywidualnie, kobiety – drużynowo.

Co prawda w szabli kobiet indywidualnie zabrakło krążków na szyjach zawodniczek z Konina, lecz dwie reprezentantki KKSz Konin awansowały do ćwierćfinałów turnieju. Weronika Maciejewska uległa Matyldzie Ostojskiej (przyszłej triumfatorce zawodów) 8/15, a Marika Rzepka przegrała z Katarzyną Kędziorą (przyszłej srebrnej medalistce) 13/15. W finale Ostojska (AZS AWF Warszawa) pokonała Kędziorę (O.Ś. AZS Poznań) 15/10.

Również wśród ósemki mężczyzn znaleźli się dwaj koninianie. Obaj pokonani zostali przez zwycięzcę turnieju – Macieja Regulewskiego z TMS Sosnowiec. Kacper Jaskólski uległ Regulewskiemu już w ćwierćfinale 12/15. Jakub Kacprzak na tym etapie wygrał z Mateuszem Jasińśki 15/10, w półfinale przegrał jednak z zawodnikiem z Sosnowca 12/15. Mimo tego zajął trzecie miejsce i wywalczył brązowy medal.

Srebrny krążek zdobyły natomiast koninianki w konkursie drużynowym. Drużyna KKSz Konin złożona z Weroniki Maciejewskiej, Martyny Malińskiej, Mariki Rzepka i Martyny Łuczak wyeliminowała najpierw TMS Sosnowiec 45/43, by w finale przegrać z AZS AWF Warszawa 43/45. Medalu nie udało zdobyć się drużynie mężczyzn, która już w półfinale uległa UKS Victor Warszawa 38/45, a w walce o trzecie miejsce przegrała z TMS Sosnowiec 41/45. Również w tej kategorii najlepszy okazał się zespół AZS AWF Warszawa.

Dzisiaj swoją rywalizację zaczęło również trzech szermierzy KKSz Konin reprezentujących Polskę podczas Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w Poreciu (Chorwacja). Kewin Chorchowski, Mateusz Godlewski i Kamil Siwek zmierzą się w turniejach indywidualnych i drużynowych, a całe zawody trwać będą do 15 kwietnia.