Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportZawodnicy wracają do Tura

Zawodnicy wracają do Tura

Tur Turek pokonał w miniony weekend Górnika Wałbrzych 3:0. Do pierwszego zespołu wróciło trzynastu zawodników, którzy do tej pory mieli grać w ŁKS Łódź.

W związku z ostatecznym wycofaniem z rozgrywek I ligi ŁKS-u Łódź do Turku powróciło trzynastu piłkarzy, którzy występowali w tym zespole jesienią, a następnie podczas przerwy zimowej zostali przeniesieni do łódzkiego zespołu. Ten grupowy transfer od razu wpłynął na wyniki turkowian, którzy jak dotąd na wiosnę doznali dwóch porażek i nie strzelili nawet jednej bramki. Podczas sobotniego pojedynku z Górnikiem Wałbrzych jako pierwszy trafił w 29. minucie Łukasz Staroń. W 40. minucie czerwoną kartką za faul taktyczny ukarany został piłkarz Górnika – Grzegorz Michalak. Rzut karny na bramkę zamienił Piotr Gląba. Wynik ustalił zaraz po przerwie Michał Mikołajczyk.

Tur pozostał na trzynastej pozycji w lidze z dorobkiem 27 punktów. Kolejny mecz turkowianie zagrają już w najbliższą środę, a ich wyjazdowym rywalem będzie Raków Częstochowa.

źródło: gornik-walbrzych.pl