LM.plSportTur znów bez punktów

Tur znów bez punktów

Drugiej porażki w ciągu trzech dni doznali gracze Tura Turek. Tym razem podopieczni Rafała Pawlaka ulegli Chojniczance Chojnice 0:1.

Pomimo atutu własnego boiska Tur Turek nie był faworytem w spotkaniu z Chojniczanką Chojnice. Sobotni rywale turkowian znajdują się bowiem w samym czubie tabeli i walczą o awans do I ligi. Przewaga chojniczan ukazała się już w ósmej minucie meczu, gdy w sytuacji sam na sam znalazł się Michał Steć, jednak nie dał rady pokonać golkipera gospodarzy. Steć po raz kolejny dał się we znaki turkowianom w 23. minucie, jednak powstrzymany został przez Jakuba Kiełba. Chojniczanka wywalczyła jednak rzut rożny, który chwilę później zamienił się na trafienie dla gości. Po dośrodkowaniu w pole karne błąd popełnił Marcin Staniszewski, który wypuścił piłkę z rąk. Futbolówkę przejęli goście, a w siatce umieścił ją Michał Markowski, dając prowadzenie Chojniczance. Do gwizdka wynik nie uległ zmianom i turkowianie schodzili do szatni ze stratą jednego gola.

Chwilę po zmianie stron na boisku zameldowało się dwóch nowych graczy Tura – Dawid Borys zmienił Bartosza Biela, a Marcel Kotwica zastąpił Huberta Bułę. Zmiennicy nie wpłynęli znacząco na obraz gry, na boisku wciąż przeważała Chojniczanka. W 63. minucie blisko zdobycia drugiej bramki był Dawid Abramowicz, jednak jego uderzenie zdołał wybić na róg golkiper gospodarzy. Chwilę później Abramowicz dośrodkowywał piłkę z lewej flanki, lecz Tomasz Mikołajczak minimalnie przestrzelił. Turkowianie zagrozili bramce gości w 77. minucie, gdy z rzutu wolnego niewiele zabrakło Łukaszowi Staroniowi. W końcówce spotkania drugą żółtą kartkę za symulowanie obejrzał Błażej Jankowski i Chojniczanka kończyła mecz w dziesiątkę. To jednak nie pomogło turkowianom w zdobyciu wyrównującej bramki – Tur przegrał drugi mecz z rzędu.

Pomimo porażki podopieczni Rafała Pawlaka pozostali na jedenastym miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Kolejne spotkanie Tur zagra już w sobotę, gdy wyjedzie do Torunia mierzyć się z miejscową Elaną.

MKS Tur Turek: Marcin Staniszewski – Piotr Wieczorek, Mariusz Ragaman, Bartłomiej Grala, Jakub Kiełb (71’ Artur Bogusz) – Bartosz Biel (46’ Dawid Borys), Cezary Książek, Hubert Buła (46’ Marcel Kotwica), Dariusz Dolewka (59’ Piotr Gląba), Michał Mikołajczyk – Łukasz Staroń.