LM.plSportPassa Bajera trwa

Passa Bajera trwa

Czwarty mecz, trzeci gol – to dotychczasowy dorobek Arkadiusza Bajerskiego w Sokole Kleczew. W sobotę zimowy nabytek kleczewian ustalił wynik zwycięskiego pojedynku z Unią Swarzędz.

Po derbowej wygranej na własnym stadionie z Górnikiem Konin, Sokół Kleczew mierzył się z zespołem, który wiosną nie został jeszcze pokonany – Unię Swarzędz. W pierwszym pojedynku obu drużyn lepsi okazali się unici, którzy jako jedyni z całej trzecioligowej stawki byli jak dotąd w stanie pokonać Sokoła na ich własnym terenie. Swarzędzanie wygrali w Kleczewie 2:1, a jedynego gola dla gospodarzy strzelił w tamtym meczu Jakub Antosik.

Podczas sobotniego pojedynku Antosik nie pojawił się na murawie, mimo to Sokół i tak zdołał pokonać unitów. Wynik w 25. minucie otworzył Piotr Kurminowski, a jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 ustalił Arkadiusz Bajerski. Dla pomocnika Sokoła był to czwarty ligowy mecz w biało-zielonych barwach i trzeci strzelony dla kleczewian gol.

Zwycięstwo pozwoliło pozostać Sokołowi na drugim miejscu w tabeli ze stratą jednego oczka do liderującej Wdy Świecie i jednym meczem rozegranym mniej. W najbliższą środę kleczewianie podejmą u siebie Nielbę Wągrowiec w ramach zaległej siedemnastej kolejki zmagań.

Sokół Kleczew: Bartosz Pawłowski, Łukasz Goiński, Mikołaj Pingot, Damian Augustyniak, Robert Jędras, Arkadiusz Bajerski (59’ Łukasz Urban), Mateusz Duszyński  (59’ Mateusz Ławniczak), Paweł Lisiecki, Jakub Dębowski (90’ Kamil Kwiatkowski), Kamil Krzyżanowski, Piotr Kurminowski (81’ Sebastian Śmiałek).