LM.plSportCzyszczewski wysoko w Kluczborku

Czyszczewski wysoko w Kluczborku

Marcin Czyszczewski – reprezentant KLTC Konin – zajął dziewiąte miejsce podczas 40. Wyścigu Kolarskiego po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej. Koninianin triumfował na dwóch spośród czterech etapów wyścigu.

Zawody rozpoczęły się dla Czyszczewskiego bardzo dobrze, bowiem już w pierwszym etapie zdołał zwyciężyć, pokonując dystans 83 km w czasie 2:07:26 i zdobywając piętnaście punktów do klasyfikacji generalnej. W punktowanej piętnastce tego dnia znalazł się również inny zawodnik KLTC Konin – Dawid Wiśniewski – który wywalczył siódmą lokatę.

Nieco gorzej Marcinowi poszło drugiego dnia podczas jazdy indywidualnej na czas w Ligocie Górnej, gdzie na dystansie 9,5 km koninianin zajął siedemnaste miejsce. Pozostali reprezentanci KLTC uplasowali się poza pierwszą trzydziestką.

Trzeciego dnia kolarze mieli do pokonania 73,5 km i na tej trasie Czyszczewski znów punktował, zajmując piąte miejsce z czasem 1:50:59. Na wyżyny swoich umiejętności koninianin wspiął się ponownie ostatniego dnia zawodów, gdy na dystansie 80 km okazał się ponownie najlepszy, zwyciężając z czasem 2:01:07. 41 zdobytych punktów dało Marcinowi zwycięstwo w klasyfikacji punktowej. W klasyfikacji indywidualnej Czyszczewski zajął natomiast dziewiąte miejsce z łącznym czasem 6:12:58. Koninianin wywalczył również czwartą lokatę w klasyfikacji najaktywniejszego oraz trzecie miejsce w Memoriale im. Joachima Halupczoka.

Najwyżej z pozostałych reprezentantów KLTC Konin uplasował się Marcin Wujko, który zajął 35. miejsce. 51. lokatę wywalczył Eliasz Nejman, a 61. – Michał Ogrodowicz. Startowało 96 zawodników. W rankingu drużynowym KLTC Konin zajął siódme miejsce na piętnaście zespołów.