LM.plSportPogrom w meczu z Ostrowem Wlkp.

Pogrom w meczu z Ostrowem Wlkp.

Górnik Konin został rozbity podczas wyjazdowego meczu z Ostrowią Ostrów Wlkp. 1:6. Honorową bramkę dla koninian zdobył Dawid Śnieg.

Już przed sobotnim meczem wiadomo było, że biało-niebieskich w Ostrowie Wlkp. czeka bardzo trudne zadanie. Miejscowa Ostrovia to bowiem drużyna walcząca o awans do II ligi, która na własnym stadionie uległa w tym sezonie tylko raz. Strzelanie rozpoczął w dziewiątej minucie Tomasz Kempiński, który dobijał uderzenie Damiana Izydorskiego. Kolejna bramka padła w 25. minucie, gdy głową dośrodkowanie wykorzystał Damian Michalski. Na 3:0 podwyższył w 35. minucie Damian Izydorski, lobując Adriana Bebłowskiego.

W drugiej połowie gospodarze nie zwalniali i już na samym początku wywalczyli rzut karny. Faulowany w jedenastce był Paweł Świtala, a do piłki ustawionej na wapnie podszedł  Marcin Wojciechowski. Zawodnik Ostrowii wykorzystał jedenastkę, podwyższając prowadzenie gospodarzy na 4:0. W 55. minucie Wojciechowski zanotował swoje drugie trafienie w meczu, pakując piłkę do siatki z najbliższej odległości. Dziesięć minut później Górnik zdobył honorowe trafienie, którego autorem był Dawid Śnieg. Wynik meczu na 6:1 ustalił Bartosz Szepeta.

Zwycięstwo Piasta Kobylin zepchnęło biało-niebieskich ponownie na ostatnie miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie koninianie rozegrają już w najbliższy piątek, podejmując u siebie Polonię Środa Wlkp.

KS Górnik Konin: Adrian Bebłowski - Dawid Śnieg, Adrian Bieńkowski, Edison, Tymoteusz Urbański, Piotr Bartczak, Bartosz Modelski, Krzysztof Słowiński, Maciej Adamczewski, Mateusz Insiak, Paweł Błaszczak.