Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportSeniorzy bez medali w Poznaniu

Seniorzy bez medali w Poznaniu

Żaden z reprezentantów KKSz Konin podczas IV Pucharu Polski nie stanął na podium zawodów rozgrywanych w Poznaniu. Najwyższe miejsce spośród koninian zajął Adrian Stanisławski, który wywalczył piąte miejsce.

Konińskim szablistkom nie udało się dotrzeć do ćwierćfinałów turnieju. W 1/16 zawodów odpadła Michalina Kostrzewa, która jednak mierzyć musiała się z przyszłą zwyciężczynią turnieju – Katarzyną Kędziorą. Poznanianka pokonała koniniankę 15/9. Na tym samym etapie z zawodami pożegnała się również Gabriela Drygała, która uległa innej reprezentantce O.Ś. AZS Poznań – Agnieszce Zdrojewskiej – 10/15. Puchar wygrała Katarzyna Kędziora, pokonując w finale Małgorzatę Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) 15/14.

Nieco lepiej spisali się panowie, lecz również żaden z nich nie zdołał sięgnąć po zdobycze medalowe. W ćwierćfinałach pojawiło się dwóch koninian. Adrian Stanisławski uległ Maciejowi Regulewskiemu (TMS Sosnowiec) 11/15, a Mateusz Górski przegrał z Danielem Olejnikiem (AZS AWF Warszawa) 11/15. W 1/16 odpadli natomiast Łukasz Gal i Patryk Pałasz. Turniej wygrał Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice), pokonując w finale Macieja Regulewskiego 15/12.