Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18598) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO

14 / 11oC

Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)Wiklinowe kosze staną w parku. W Radolinie podsumo ... (0)

Złoto-brązowe młodziki

Dodano: 13.05.2013 00:55
Natalia Nowinowska i Krystian Wysocki wywalczyli medali podczas Ogólnopolskiego Turnieju Szermierczego młodzików w Poznaniu. Reprezentanci KKSz Konin zanotowali jako drużyna bardzo dobry występ.

W ćwierćfinałowych pojedynkach dziewcząt połowę zawodniczek stanowiły szablistki z Konina. Najlepsze zawody rozegrała Natalia Nowinowska, która w ćwierćfinale pokonała swoją koleżankę Małgorzatę Zawodniak 12/1. W kolejnym etapie koninianka zwyciężyła z Urszulą Kurzyną (UKS 13 Białystok) 12/8, a w finale turnieju Natalia pokonała Agatę Marciniak (O.Ś. AZS Poznań) 12/4 i zdobyła złoty medal. Piąte miejsce wywalczyła Michalina Fic, która w ćwierćfinale uległa Agacie Marciniak 3/12. Pozycję niżej uplasowała się Julianna Kęsy, która pokonana została przez Urszulę Kurzynę 3/12. Ósmą pozycję zajęła natomiast Małgorzata Zawodniak.

Jeden medal wywalczyli również chłopcy. Krystian Wysocki pokonał w ćwierćfinale Adama Kawkę (Dragon Łódź) 12/9, a w półfinale uległ Karolowi Lademannowi 9/12. Tym samym koninianin zajął trzecie miejsce w turnieju i wywalczył brązowy medal. W ćwierćfinale wystąpił również Maurycy Dziublewski, który uległ Łukaszowi Kupczyńskiemu 8/12 i zajął siódmą lokatę.