LM.plSportChrobry lepszy od Tura

Chrobry lepszy od Tura

Pewne zwycięstwo odnieśli w Turku piłkarze Chrobrego Głogów, pokonując gospodarzy 3:0. Dwie bramki strzelił Michał Ilków-Gołąb.

Mecz lepiej zaczęli jednak turkowianie, którzy już w pierwszych minutach mogli wyjść na prowadzenie. Strzał Łukasza Staronia sparować zdołał bramkarz Chrobrego. Pomimo początkowej przewagi Tura pierwsi na prowadzenie wyszli głogowianie. W 28. minucie sam na sam z Marcinem Staniszewskim znalazł się Damian Sędziak. Piłkarz Chrobrego nie pomylił się w tej sytuacji i pewnie pokonał golkipera gospodarzy. Osiem minut później było już 2:0, a trafienie zaliczył aktywny Michał Ilków-Gołąb. Głogowianin uderzył ze skraju pola karnego nie pozostawiając żadnych złudzeń Marcinowi Staniszewskiemu. Chwilę później Ilków-Gołąb miał świetną okazję, by podwyższyć, nie zdołał jednak umieścić piłki w siatce po błędzie Staniszewskiego. Tur odpowiedział strzałem Łukasza Staronia, jednak napastnik gospodarzy uderzył prosto w bramkarza Chrobrego.

Trzecia bramka dla gości padła chwilę po wznowieniu gry. Mocny strzał Michała Ilkowa-Gołębia ponownie nie dał szans bramkarzowi Tura. To trafienie wyraźnie podłamało piłkarzy z Turku, którzy nie potrafili nawiązać walki z dobrze dysponowanymi zawodnikami Chrobrego. Ostatecznie podopieczni Rafała Pawlaka ulegli głogowianom 0:3.

Pomimo porażki Tur utrzymał jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów. W najbliższą niedzielę turkowianie zagrają na wyjeździe z Jarotą Jarocin.

MKS Tur Turek: Marcin Staniszewski – Artur Bogusz (58’ Adrian Łucki), Bartłomiej Grala, Piotr Wieczorek, Jakub Kiełb – Dawid Borys, Cezary Książek (46’ Dariusz Dolewka), Marcel Kotwica, Michał Mikołajczyk – Piotr Gląba (64’ Mateusz Miłosz), Łukasz Staroń.