LM.plSportMedyk już wicemistrzem

Medyk już wicemistrzem

Choć walka o mistrzostwo Polski w piłce nożnej kobiet jeszcze trwa, wiadomo już, że Medyk Konin na pewno nie będzie w tabeli niżej, niż na drugim miejscu. Szansę na przegonienie koninianek straciły piłkarki Górnika Łęczna, przegrywając na własnym stadionie 0:3.

Sobotnie spotkanie miało być, przynajmniej w teorii, najcięższym meczem koninianek przed zakończeniem obecnego sezonu w lidze. W pierwszym meczu obu zespołów Medyk Konin pokonał na własnym stadionie Górnika 1:0, a zwycięską bramkę strzeliła Anna Gawrońska. Napastniczka medyczek otworzyła również wynik spotkania w Łęcznej, jednak medyczki nie zamierzały poprzestać na golu strzelonym w dziesiątej minucie meczu. W 51. minucie podwyższyła Natalia Pakulska. W 87. minucie wynik ustaliła, wprowadzona siedemnaście minut wcześniej na boisko, Ewa Pajor. Koninianki pokonały Górnika 3:0.

W ten sposób medyczki zapewniły sobie ósme w historii wicemistrzostwo Polski w piłce nożnej kobiet. Wciąż jednak walczą o upragniony tytuł najlepszej drużyny w kraju. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek medyczki tracą do Unii Racibórz cztery punkty. Za dwa tygodnie podopieczne Romana Jaszczaka dopiszą sobie trzy oczka za mecz z Pogonią Szczecin Women (szczecinianki wycofały się z rozgrywek), a Unia zmierzy się na wyjeździe z AZS Wrocław. 12 czerwca odbędzie się ostatnia kolejka ligowa, w której Medyk wyjedzie do Białej Podlaskiej, a raciborzanki podejmą u siebie AZS UJ Kraków. Cztery dni później oba zespoły zmierzą się ze sobą w finale Pucharu Polski w Poznaniu.

Medyk Polomarket Konin: Anna Szymańska – Hanna Olszańska, Radoslava Slavcheva, Laetitia Yimga Chapeh, Katarzyna Konat, Sandra Sałata, Patrycja Balcerzak (70’ Ewa Pajor), Natalia Pakulska (88’ Sandra Lichtenstein), Marta Woźniak, Aleksandra Sikora, Anna Gawrońska.

źródło/fot: medykkonin.pl