LM.plSportMrówczyński rozbija Górnika

Mrówczyński rozbija Górnika

W wyjazdowym spotkaniu Górnik Konin uległ Pogoni Mogilno 0:3. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Wiktor Mrówczyński.

Początek meczu w Mogilnie nie zwiastował raczej udanego widowiska. Brakowało sytuacji, a piłkarze rzadko oddawali strzały na bramkę rywali. Po stronie Górnika aktywny był przede wszystkim Łukasz Stański, dwukrotnie uderzający z dystansu. W kolejnych minutach atakowali głównie koninianie, wciąż jednak brakowało klarownych sytuacji pod bramką gospodarzy. W 40. minucie po dośrodkowaniu Tymoteusza Urbańskiego piłkę nad poprzeczkę wybijał Antoni Krajnyk. Rzut rożny nie przyniósł jednak żadnych rezultatów.

Po przerwie obraz gry znacząco się zmienił, a duży wpływ na rozwój wypadków miał wprowadzony z ławki zawodnik Pogoni Mogilno Wiktor Mrówczyński. Już w 46. minucie gospodarze mieli rzut rożny. W chaosie pola karnego oddany został strzał, który zdołał jednak wybronić Arkadiusz Kmieczyński. Chwilę później Pogoń wyszła na prowadzenie. Dośrodkowanie Jacka Wojciechowskiego głową wykończył Mrówczyński, dając prowadzenie mogilnianom. W 53. minucie Mrówczyński po raz drugi uderzył piłkę głową, zdobywając drugą bramkę. Tym razem asystę na swoje konto zapisał Filip Jagielski. Niecałe dziesięć minut później powinno być 3:0, jednak piłkę po strzale Krzysztofa Szala z linii bramkowej wybił Roberto. Wynik w 90. minucie ustalił po indywidualnej akcji Antoni Krajnyk.

Porażka Górnika nie zmieniła jego sytuacji ligowej, wciąż pozostaje na szesnastym miejscu w tabeli z taką samą stratą do pozostałych zespołów walczących o utrzymanie. Kolejny mecz koninianie zagrają w najbliższy czwartek – biało-niebiescy podejmą w nim Fogo Luboń.

KS Górnik Konin: Arkadiusz Kmieczyński – Dawid Śnieg, Edison da Silva, Adrian Bieńkowski, Tymoteusz Urbański, Mateusz Augustyniak (82’ Piotr Bartczak), Maciej Adamczewski, Łukasz Stański, Roberto Nunes (68’ Kacper Zioła), Krzysztof Słowiński, Jakub Pietrzak.

źródło: pogonmogilno.pl